Studia filmowe pozwały do sądu twórców oprogramowania dekodującego płyty DVD

Osiem dużych wytwórni filmowych wniosło do amerykańskiego sądu pozew przeciwko twórcom nielegalnego oprogramowania dekodującego płyty DVD, w którym domagają się zakazu udostępniania ich dzieła na stro...

Osiem dużych wytwórni filmowych wniosło do amerykańskiego sądu pozew przeciwko twórcom nielegalnego oprogramowania dekodującego płyty DVD, w którym domagają się zakazu udostępniania ich dzieła na stronie WWW.

Oprogramowanie DeCSS, które zostało udostępnione w Internecie w październiku ub.r., umożliwia odkodowanie zawartości płyt DVD, w tym zapisanych na nich filmów. Płyty DVD z filmami są kodowane systemem CSS (Content Scrambling System), aby uniemożliwić nielegalne ich kopiowanie.

Jak poinformowało stowarzyszenie Motion Picture Association of America, autorami oskarżenia są wytwórnie: Universal Studios, Paramount Pictures, Metro-Goldwyn-Mayer Studios, Tristar Pictures, Columbia Pictures Industries, Time Warner Entertaiment, Disney Enterprises i Twentieth Century Fox Film.

Oskarżenie wytwórni spotkało się z natychmiastową, negatywną reakcją amerykańskich grup obrońców praw obywatelskich. Twierdzą oni, że ruch ten jest niezgodny z konstytucją.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200