Student Politechniki Gdańskiej zwycięzcą konkursu Decode Tieto

Wczoraj zakończył się ogólnopolski konkurs programistyczny "Decode Tieto". Zadanie finałowe polegało na napisaniu programów, które zmierzyły się ze sobą w rozgrywkach opartych o reguły gry strategicznej. Zwyciężył Tomasz Richert, student Politechniki Gdańskiej.

Do finału przeszło 10 z 300 zarejestrowanych zawodników. Prezentowali oni jury swoje projekty oraz uzasadniali wybrane przez siebie rozwiązania. Jury oceniało między innymi skuteczność programów, ich prezentację oraz sposób kodowania.

Wygrał Tomasz Richert, student Politechniki Gdańskiej. Odbędzie on płatny staż w Chinach, w tamtejszym oddziale Tieto Corp. Obok zwycięzcy na podium stanęli Piotr Pacewicz z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i Krzysztof Ropiak z Politechniki Gdańskiej. Oni również będą mogli odbyć płatny staż, ale w polskim oddziale Tieto.

Konkurs skierowany był do studentów i absolwentów szkół wyższych - pasjonatów programowania. W eliminacjach, które polegały na rozwiązaniu internetowego testu, udział wzięło blisko 300 osób, z czego 100 ukończyło test. W konkursie rywalizowali ze sobą studenci i absolwenci uczelni z całego kraju. W finałowej dziesiątce znaleźli się przedstawiciele Politechniki Gdańskiej, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200