Studenci z WAT jadą na światowe finały ImagineCup 2012

Zespół ARMED z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zwyciężył krajowe finały konkursu ImagineCup 2012 w kategorii Projektowanie Oprogramowania i będzie reprezentował Polskę na finałach światowych, które w tym roku odbędą się w Sydney w Australii. Zwycięzcy zaprezentowali w konkursie rozwiązanie Saper.

Zespół ARMED z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie w składzie: Mariusz Chmielewski, Marcin Kukiełka, Jakub Kędzior oraz Adam Pabiś przedstawił projekt Saperna Windows Phone, która umożliwia wykrywanie materiałów wybuchowych w terenie. "Zajęcie pierwszego miejsca jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Ta wygrana to całkowite zaskoczenie. Nie spodziewaliśmy się, że nasz projekt na tle tak silnej konkurencji i zróżnicowanych rozwiązań zostanie na tyle zauważony i doceniony przez jury, że to my będziemy reprezentować Polskę w finałach światowych" - powiedział st. szer. pchor. Jakub Kędzior z zespołu ARMED z WAT. Rozwiązanie zaprezentowane przez drużynę z Warszawy, które konkurowało w najbardziej prestiżowej kategorii konkursu Projektowanie Oprogramowania, to aplikacja SAPER na Windows Phone, która wykrywa i analizuje, jaki rodzaj miny bądź niewypału znajduje się w ziemi. Dzięki połączeniu z GPS niebezpieczeństwo jest lokalizowane na mapie oraz odpowiednie służby zostają powiadomione, aby rozbroić wykryty materiał. Zidentyfikowanie niebezpiecznego obiektu możliwe jest dzięki przeanalizowaniu zmian w polu magnetycznym przy użyciu magnetometru w telefonie. Zespół przetestował już swoje rozwiązanie w realnych warunkach na poligonie. Członkowie zespołu nazywają urządzenie codziennego użytku, jakim jest telefon narzędziem ratującym ludzkie życie. Skomplikowana analiza i zidentyfikowanie rodzaju obiektu są możliwe dzięki rozwiązaniom chmurowym - Windows Azure.

Studenci z WAT jadą na światowe finały ImagineCup 2012

Do ścisłego finału konkursu w kategorii Projektowanie Oprogramowania obok zwycięzców zakwalifikowały się następujące zespoły:

na II miejscu:

•The InnoWATors z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z projektem Sense

na III miejscu:

•Flexify z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z projektem Kinesio Studio

ex aequo na miejscu IV:

•Bug Bustersz Politechniki Białostockiej prezentując projekt Personal Recovery System

•YETI z Politechniki Poznańskiej - projekt Yeti Snow

Finalistów w pozostałych 4 kategoriach głównych i dwóch nowych, ogłoszonych w tym roku, poznamy w maju.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200