Studenci udostępnili w sieci prezentację zakazaną na konwencie hakerów

Tegoroczny konwent hakerów DEF CON obfituje w niezwykle ciekawe informacje z branży. Ogromną popularność cieszy się obecnie wiadomość o trzech studentach, którzy opublikowali w gazecie uniwersyteckiej oraz internecie materiały niedopuszczone do prezentacji na imprezie. Sprawa trafiła już do sądu.

Agencja Transportu Zatoki Massachusetts (The Massachusetts Bay Transportation Authority) pozwała prestiżową uczelnię technologiczną Massachusetts Institute of Technology oraz jej trzech studentów o publikację treści rzekomo objętych tajemnicą. Pozwani, reprezentowani przez adwokacją fundację non-profit Electronic Frontier Foundation, natychmiast złożyli apelację.

Studenci udostępnili w sieci prezentację zakazaną na konwencie hakerów

Zackary M. Anderson, Russel J. Ryan i Alessandro Chiesa zostali oskarżeni o opublikowanie w uniwersyteckiej gazecie studenckiej oraz internecie prezentacji, która szczegółowo wskazuje luki i wady w zabezpieczeniach systemu biletowego metra w Massachusett (sprawa dotyczy elektronicznego biletu, który można przeprogramować ze znacznym zyskiem dla właściciela). Materiał miał być zaprezentowany podczas konwentu hakerów DEF CON, jednak z powodu pozwu sądowego wstrzymano pozwolenie na prezentację.

Obecnie slajdy z pokazu są dostępne w sieci (plik PDF znajdziecie w tym miejscu). Choć dokument pozbawiony został kilka kluczowych informacji, to jednak wciąż stanowi świetne źródło wiedzy o zabezpieczeniach (oczywiście tylko do celów edukacyjnych).


TOP 200