Studenci będą się uczyć informatyki od ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Politechnika Rzeszowska podpisały dziś porozumienie o współpracy. Dzięki temu studenci i wykładowcy będą mogli brać udział w programach badawczo-rozwojowych z zakresu IT, realizowanych w tworzonym w Rzeszowie Centrum Usług Informatycznych ZUS.

Centrum będzie współpracować z Katedrą Informatyki i Automatyki Politechniki Rzeszowskiej. Studenci i naukowcy wspólnie z przedstawicielami ZUS będą brali udział w projektach dotyczących budowy aplikacji, które następnie będą wykorzystywane przez Zakład.

Dla studentów ma być to okazja do pogłębienia wiedzy zdobytej na uczelni poprzez zastosowanie jej w praktyce. A kompetencje nabyte przez studentów, dzięki udziałowi w projektach Centrum mają zwiększyć ich szanse na rynku pracy. "Nasz system informatyczny wymaga nieustających modyfikacji w miarę jak rozwija się technologia IT i jak przybywa nam zadań do realizacji. Potrzebujemy innowacyjnych rozwiązań, które mamy nadzieję uzyskać dzięki współpracy z Politechniką Rzeszowską" - powiedział Prezes ZUS Zbigniew Derdziuk.

"Absolwenci naszej uczelni to ścisła czołówka polskich informatyków. Cieszę się, że naukowcy i studenci będą mogli uczestniczyć w zaawansowanych technologicznie projektach realizowanych dla ZUS" - stwierdził Rektor PRz prof. Andrzej Sobkowiak. W realizacji części projektów przewidywane jest wykorzystywanie współfinansowania z Unii Europejskiej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200