Strona-pułapka

W Internecie pojawiła się witryna "Nie spamuj mnie", na której użytkownicy mogli umieszczać swoje adresy e-mailowe z myślą, że firmy przesyłające spam już więcej nie będą zaśmiecać im skrzynek pocztowych. Tymczasem okazało się, że ta strona to oszustwo – podała agencja Reuters.

Witryna "Nie spamuj mnie" nawiązywała pomysłem do wcześniej przygotowywanych list "Nie dzwoń do mnie", na których mieszkańcy Stanów Zjednoczonych umieszczali swoje telefony, zaznaczając, że telemarketerzy nie mogą z nich skorzystać. Na stronie "Nie spamuj mnie" użytkownicy udostępniali swoje adresy e-mailowe. Wydawało się, że dzięki projektowi uda się zahamować lawinę spamu, zalewającą skrzynki pocztowe. Tymczasem okazało się, że pomysł jest oszustem.

Strona dostępna była pod adresem www.unsub.us i kolorami oraz grafiką nawiązywała do witryny Federal Trade Commission – pomysłodawcy projektu "Nie dzwoń do mnie". Jednak FTC nie miało z listą "Nie spamuj mnie" nic wspólnego. Przedstawiciele FTC zaznaczyli, że użytkownicy, którzy podali swoje adresy e-mailowe, mogą spodziewać się teraz jeszcze większej ilości spamu.

Zobacz również:

  • Najlepsze WordPress Plugins dla strony firmowej
  • Jest mocne weto w sprawie przejęcia przez Nvidię firmy Arm
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200