Strategia Qumak-Sekom na lata 2013-2016

Qumak-Sekom skupi się na dużych, dochodowych projektach. W ten sposób chce zwiększyć swoje przychody. W ubiegłym roku wyniosły one 384 mln zł, w tym roku mają wzrosnąć do 450 mln, a w roku 2016 do 660 mln zł.

"Nowa strategia wybiera z naszej oferty to, co jest najbardziej dochodowe i eliminuje obszary niedochodowe. Zmiana oferty będzie odbywać się stopniowo" - zapowiada Paweł Jaguś, prezes Qumak-Sekom.

Biznesowa wiarygodność, stabilność finansowa, kompetencje pracowników mają stanowić trzy filary nowej strategii Qumak-Sekom. "Przyniesie ona zwiększenie wartości spółki dla akcjonariuszy, wzrost rentowności i rozpoznawalności marki. Działanie jest reakcją na zmieniające się otoczenie rynkowe i sytuację ekonomiczną Polski" - mówił Paweł Jaguś.

Qumak-Sekom w miejsce czerech pionów biznesowych odpowiadających głównym obszarom produktowym wprowadza wspólny dział sprzedaży, dział realizacji, dział administracyjny oraz dział rozwoju i projektów strategicznych, do których należy Tristar - system sterowania ruchem w Trójmieście, który Qumak-Sekom realizuje wraz z niemiecką firmą Gevas z grupy PTV.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200