Strata Compaqa

W III kw. koncern zanotował trzykrotny spadek sprzedaży. Przychody wyniosły 7,5 mld USD i były mniejsze o 33% od ubiegłorocznych. Firma zamknęła kwartał stratą w wysokości 120 mln USD.

Compaq Computer poinformował wczoraj o wynikach finansowych za trzeci kwartał 2001 roku. W miesiącach lipiec-wrzesień firma zanotowała stratę w wysokości 120 mln USD. W III kw. koncern zanotował trzykrotny spadek sprzedaży - przychody wyniosły 7,5 mld USD i były mniejsze o 33% od ubiegłorocznych (11,2 mld USD). Ogłoszony wynik finansowy nie uwzględnia nakładów inwestycyjnych związanych z zakupem spółki CMGI. Po dodaniu tych kosztów strata netto wzrasta do 499 mln USD.

"Trzeci kwartał był jednym z najtrudniejszych nie tylko dla Compaqa, ale dla całej branży IT. Najlepiej obecnie radzi sobie nasz dział usługowy. Popyt na komputery na rynkach światowych znacząco się zmniejszył, co z kolei zaowocowało agresywną polityką cenową wielu firm. Nie bez znaczenia pozostały wrześniowe wydarzenia w USA." - stwierdził dyrektor wykonawczy i prezes Compaq Computer, Michael Capellas.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Compaq jednocześnie obniżył prognozy na kolejny kwartał. Przychody ze sprzedaży mają zwiększyć się nieznacznie i powinny zamknąć się w przedziale 7,6-7,8 mld USD. Wcześniejsze prognozy mówiły o sumie 8,2 mld USD. W czwartym kwartale firma nie spodziewa się osiągnąć zysku, ale strata ma być przynajmniej 2,5- krotnie mniejsza, niż w III kw.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200