StorageCraft ShadowProtect - sposób na niezawodny backup

Przy wyborze oprogramowania do backupu kierujemy się zazwyczaj listą wspieranych systemów i usług, dopasowaniem do naszych wymagań funkcjonalnych oraz oczywiście ceną. Dużo rzadziej zwraca się uwagę na prostotę wdrożenia oraz bezproblemową konfigurację i obsługę. Te kryteria mają jednak ogromne znaczenie w skutecznym wykonywaniu kopii zapasowych, a przede wszystkim w szybkim odtwarzaniu danych po ich utracie.

Oprogramowanie do backupu, które można samodzielnie wdrożyć i skonfigurować pozwala na oszczędności związane ze szkoleniami oraz wsparciem w instalacji. Jeśli dodamy do tego łatwą obsługę i możliwość szybkiego odtworzenia danych otrzymujemy produkt niemal idealny.

Z pewnością szybkim i niezawodnym sposobem na pełne zabezpieczenie przed utratą danych są rozwiązania amerykańskiej firmy StorageCraft Technology Corporation. Założeniem oprogramowania ShadowProtect jest maksymalne uproszczenie wszystkich procesów począwszy od instalacji przez konfigurację i obsługę aplikacji, a kończąc na utrzymaniu wysokiej skuteczności działania.

Zobacz również:

ShadowProtect jest oferowany w kilku wersjach przeznaczonych zarówno na systemy fizyczne, jak i wirtualne. Funkcje w jakie jest wyposażony oraz dodatkowe moduły, które można dokupić osobno sprawiają, że z powodzeniem może konkurować z innymi programami tego typu.

Początkowo mieliśmy sprawdzić w działaniu oprogramowanie ShadowProtect Server przeznaczone jedynie na platformy serwerowe. Udało się jednak zdobyć czasową licencję na ShadowProtect for Managed Service Providers (SPMSP), przeznaczoną głównie dla dostawców usług, którzy chcieliby swoją ofertę poszerzyć o możliwości wykonywania backupu i przywracania danych po awarii. Co ciekawe wersja ta w odróżnieniu od pozostałych obsługuje wszystkie typy systemów Windows (desktop, server, SBS), a dodatkowo wspiera platformy zarówno fizyczne jak i wirtualne.

W oprogramowaniu StorageCraft ShadowProtect backup obejmuje zawsze cały dysk lub partycję, co daje gwarancję, że zabezpieczone zostaną wszystkie dane, bez względu na ich lokalizację na dysku. Backup obejmuje także zainstalowane programy, system operacyjny oraz jego ustawienia.

StorageCraft ShadowProtect - sposób na niezawodny backup

StorageCraft ShadowProtect - główne okno programu

ShadowProtect do stworzenia obrazu dysku wykorzystuje technologię Microsoft VSS, co umożliwia wykonywanie backupu baz danych MS SQL oraz danych MS Exchange bez konieczności wyłączania usług. Firma StorageCraft stworzyła własny sterownik VSS, który jest certyfikowanym przez Microsoft rozwiązaniem, a jego wykorzystanie gwarantuje szybkie i stabilne wykonanie migawki partycji lub dysku. W przypadku systemów wirtualnych backup nie jest wykonywany na poziomie hosta, a jedynie na maszynie wirtualnej dzięki zainstalowanemu agentowi.

Jeśli chodzi o technologie wykorzystywane do odtwarzania danych to dostępne funkcje i rozwiązania gwarantują niezawodne, a przede wszystkim skrócone do maksimum procesy odzyskiwania po awarii.


TOP 200