Stingery Lucenta dla TP

Na początku marca Lucent Technologies rozszerzył ramową umowę z Telekomunikacją Polską, dotyczącą dostawy i instalacji szerokopasmowych systemów xDSL w sieci TP.

Lucent dostarczy i zainstaluje kolejne szerokopasmowe systemy dostępowe, między innymi najmniejszy w branży koncentrator Stinger Micro Remote Terminal-48A o dużej gęstości portów.

Na podstawie umowy z lipca ub.r. Lucent dostarczał TP produkty z serii koncentratorów dostępowych DSL Stinger, a także urządzenia abonenckie CPE (Customer Premises Equipment) rodziny CellPipe i system zarządzania NavisAccess DSL, umożliwiający nadzór nad wszystkimi urządzeniami Stinger i oferowanymi za ich pomocą usługami.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Dzięki tej platformie z usług analityki AI będzie mogło korzystać coraz więcej firm

Rozwiązania te są używane przez TP do świadczenia indywidualnym i korporacyjnym klientom usług Neostrada Plus i Internet DSL.

Od zawarcia umowy Lucent dostarczył i zainstalował w sieci TP kilkadziesiąt tysięcy portów DSL, a z usług pakietu Neostrada Plus korzystają klienci TP w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Wkrótce usługi te mają być dostępne także w Bydgoszczy, Łodzi, Opolu i Szczecinie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200