Steve Wozniak rusza na podbój kosmosu

Mający siedemdziesiąt jeden lat, przyznający się do polskich korzeni Steve Wozniak, który równo czterdzieści pięć lat temu założył razem ze Stevem Jobsem firmę Apple, zainteresował się ostatnio kosmosem i założył firmę noszącą nazwę Privateer, która będzie oferować swe usługi w tym właśnie środowisku.

Fot. Pexels

Kilka dni temu w serwisie Youtube pojawił się nawet krótki jednominutowy przekaz wideo, w którym Wozniak promuje swoje przedsięwzięcie. Drugim z założycieli firmy Privateer jest Alex Fielding. Był on swego czasu dyrektorem wykonawczym firmy Ripcord Networks, w której pracowali również Steve Wozniak oraz nieżyjący już John McAfee.

Firma Ripcord specjalizowała się w szyfrowaniu danych audio i wideo. Wozniak i Fielding działali razem w przeszłości, w 2001 roku założyli firmę licencyjną na stosowanie technologii bezprzewodowej, której nadali nazwę Wheels of Zeus.

Zobacz również:

  • Modułowa infrastruktura Data Center
  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa

Jak dotąd nie wiadomo dokładnie, czym zajmie się firma Privateer, ale nieoficjalnie mówi się, że skupi swoją uwagę na usuwanie z przestrzeni kosmicznej różnego rodzaju śmieci, które krążą tysiącami wokół Ziemi i stanowią prawdziwe zagrożenie dla innych użytkowników tego środowiska. Problemem tym interesują się tym ostatnio start-upy, widząc w tym swoją szansę i możliwość zaistnienia w biznesie kosmicznym.

Sama strona internetowa firmy Privateera niewiele mówi na ten temat. Również głos lektora na witrynie YouTube podaje same ogólniki w rodzaju: „Razem zajdziemy daleko. Zadbamy o siebie i rozwiążemy problemy po to, aby następne pokolenie mogło być razem lepsze”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200