Steve Jobs po raz kolejny opuszcza Apple

Ze względów zdrowotnych Steve Jobs tymczasowo zrezygnuje z bezpośredniego kierowania firmą. Zgodnie z oficjalnymi informacjami jako dyrektor generalny Apple będzie nadal uczestniczył w podejmowaniu strategicznych decyzji, jednak jego codzienne obowiązki przejmie Tim Cook, dyrektor ds. operacyjnych koncernu.

"Na mój wniosek rada nadzorcza udzieliła mi urlopu zdrowotnego. Nie zamierzam jednak rezygnować ze stanowiska dyrektora generalnego i będę uczestniczył w podejmowaniu wszystkich decyzji najważniejszych z punktu widzenia firmy" - napisał Steve Jobs w liście wystosowanym do pracowników koncernu Apple. Współzałożyciel koncernu wyraził również nadzieję, że jego urlop zdrowotny nie wpłynie na realizację dotychczasowej strategii Apple oraz planów na 2011 rok.

To już drugi tego typu urlop dyrektora generalnego Apple w ciągu ostatnich dwóch lat. W kwietniu 2009 roku Steve Jobs przeszedł operację przeszczepu wątroby. Jego urlop zdrowotny trwał wtedy od stycznia do czerwca. W tym okresie większość obowiązków dyrektora generalnego przejął Tim Cook. Warto dodać, że w 2004 roku Steve Jobs przeszedł operację usunięcia nowotworu trzustki.

Czytaj też:

Będą kolejne zmiany w strukturach kierowniczych Microsoftu

Co znajdziemy w telefonach z 2011 roku?

Czy tablety przydadzą się w biznesie?

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200