Sterowanie kasami fiskalnymi

Program Kasiarz ułatwia obsługę oraz serwis kas podłączonych do komputera.

Program Kasiarz ułatwia obsługę oraz serwis kas podłączonych do komputera.

InsERT wprowadził na rynek program Kasiarz - aplikację ułatwiającą prowadzenie firmy. Jest ona przeznaczona dla osób sprawujących pieczę nad kasami fiskalnymi, właścicieli, administratorów i pracowników przedsiębiorstw, w których wykorzystywane są tego typu urządzenia lub specjalistów zajmujących się konserwacją oraz kontrolowaniem poprawności funkcjonowania kas.

Program komunikuje się z kasą przez złącze szeregowe, pozwalając na proste i szybkie przeprowadzenie jej konfiguracji oraz sprawdzanie poprawności zawartych w niej danych. Umożliwia także import i eksport plików (w tym grup towarowych), odbieranie raportów i dokonywanie przecen oraz ułatwia podgląd transmisji danych między kasami lub między kasą a komputerem. Potrafi też tworzyć dla wybranych instalacji tzw. terminarze przeglądów technicznych. Jedną z największych zalet Kasiarza jest to, że potrafi on w szybki i wygodny sposób przeprowadzić operację konfigurowania kasy fiskalnej lub grupy kas za pomocą komputera. Dzięki temu nie trzeba wyłączać kas z ruchu. Należy tu podkreślić, że Kasiarz obsługuje wszystkie funkcje przewidziane przez producenta danej kasy (także np. nagłówek paragonu) i pozwala na zdefiniowanie wielu szablonów konfiguracyjnych, przez co znacznie ułatwia pracę serwisanta.

Dobrze prezentują się funkcje diagnostyczne Kasiarza, np. zrzut pamięci kasy czy podgląd transmisji. Menu programu jest przyjazne dla użytkownika i podobnie, jak w innych produktach , podzielone na części zawierające opcje przeznaczone dla "Szefa", "Sprzedawcy" i "Administratora", co pozwala uniknąć błędów w obsłudze.

Kasiarz może pracować zarówno w wersji jednostanowiskowej (minimum to 386/4 MB RAM/DOS 5.0), jak i w systemach sieciowych, np. NetWare 3.12 czy Lantastic.


TOP 200