Ster-Projekt: umowa z BGK

Spółka zawarła 2 września umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na dostawę sprzętu komputerowego i oprogramowania o wartości 7,3 mln zł.

Ster-Projekt w ramach umowy świadczył będzie także wszelkie usługi gwarancyjne. Zakup komputerów przez BGK związany jest zapewne z prowadzony w banku wdrożeniem scentralizowanego systemu informatycznego def2000 rzeszowskiego Compu.

Dla Ster-Projektu to kolejna znacząca umowa zawarta w III kw. Od lipca br. integrator zawarł już trzy kontrakty o wartość kilkuset tysięcy euro, z agencją NC3A. Dotyczą one dostaw sprzętu oraz usług związanych z budową aplikacji na potrzeby systemów informatycznych NATO. Ster-Projekt zamierza osiągnąć wzrost także poprzez zapowiadane od dłuższego czasu akwizycje. Na przejęcia spółka chce przeznaczyć większość z ok. 100 mln zł pochodzących z planowanej emisji akcji. W miniony wtorek (2 września) Ster-Projekt nabył od osób prywatnych kolejne 31,9% udziałów w spółce Mindworx, zwiększając swój udział do 60%. Mindworx specjalizuje się w rozwiązaniach e-learningowych.

Zobacz również: