Ster-Projekt stworzy grupę kapitałową

Warszawska spółka widzi swoją przyszłość w fuzjach i przejęciach. Zaledwie kilka tygodni po ogłoszeniu inwestycji w CryptoTech, na rynku pojawi się nowy podmiot - EDB Ster Polska, którego mniejszościowym udziałowcem będzie Ster-Projekt.

Pierwszym etapem obrazującym powyższe plany Ster-Projektu, była informacja o zaangażowaniu kapitałowym spółki w krakowską firmę CryptoTech. Obecnie Ster-Projekt jest na końcowym etapie podpisywania umowy ze skandynawskim producentem oprogramowania, firmą EDB Business Partner. Zdaniem przedstawicieli warszawskiej spółki, w lutym zostaną dopełnione wszelkie formalności z EDB i w pierwszym kwartale tego roku zostanie utworzona wspólna spółka.

Spółka o nazwie EDB Ster Polska Sp. z o.o. będzie działać wśród podmiotów bankowo-finansowych. Zatrudniając 15 osób, spółka planuje dostarczać i wdrażać oprogramowanie dla sektora bankowego. EDB wdrożyła dotychczas systemy w ponad 120 norweskich bankach. W portfolio EDB Ster Polska znajdą się również usługi outsourcingowe dla bankowości i najprawdopodobniej specyfikowane aplikacje dla branży telekomunikacyjnej.

Zobacz również:

List intencyjny pomiędzy Ster-Projekt SA i EDB Business Partner w sprawie powołania do życia wspólnej spółki został podpisany 12 listopada ub.r. Kapitał zakładowy nowej spółki wyniesie ponad 10 mln zł, 51 % udziałów obejmie EDB, 49 % Ster-Projekt.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200