Ster-Projekt rezygnuje ze sprzedaży systemu Baan IV

Warszawski Ster-Projekt SA podpisał umowę z SAP Polska, na mocy której zostanie partnerem typu VAR (Value Added Reseller) producenta systemu SAP R/3.

Warszawski Ster-Projekt SA podpisał umowę z SAP Polska, na mocy której zostanie partnerem typu VAR (Value Added Reseller) producenta systemu SAP R/3. Jest to już piąta tego typu umowa w Polsce. Umożliwia ona m.in. bezpośrednią sprzedaż licencji na oprogramowanie SAP. Pierwszy tego typu kontrakt niemiecka firma podpisała z Prokom Software na początku br. Do tej pory partnerzy SAP w Polsce mogli jedynie oferować usługi wdrożeniowe i konsultingowe.

Ster-Projekt, który od początku działania holenderskiego Baana współpracował z nim na polskim rynku, zamierza tym samym zrezygnować ze sprzedaży systemu Baan IV, rozwiązania konkurencyjnego wobec SAP R/3.

"Nie rezygnujemy z oferowania wsparcia klientom, u których dotychczas wdrożyliśmy ten system. Nie będziemy jednak oferować Baan IV nowym. W naszej ofercie zastąpi go SAP R/3" - mówi Włodzimierz Kawecki, dyrektor działu handlowego w Ster-Projekt, odpowiedzialny za rynek telekomunikacyjny i przemysłowy. Poprzednio pracował on na stanowisku dyrektora handlowego w SAP Polska. "Chcemy startować w dużych projektach informatycznych, a dotychczasowa pozycja Baana, na którą wpływa struktura jego klientów, uniemożliwiała to" - dodaje.

Ster-Projekt zamierza przeszkolić w zakresie wdrożeń systemu SAP R/3 ok. 20 konsultantów, którzy zajmowali się dotychczas wdrożeniami Baan IV. Kierownictwo firmy planuje w ciągu dwóch lat zwiększyć liczbę osób zajmujących się wdrożeniami systemu SAP do 40-50. "To są nasze plany, które zapewne zweryfikuje rynek" - mówi Włodzimierz Kawecki.

***

Firmy sprzedające system SAP R/3 w Polsce:

- Business Consulting Center

- IMG Polska

- PricewaterhouseCoopers

- Prokom Software

- Softbank

- Ster-Projekt