Ster-Projekt inwestuje w CryptoTech

Do końca przyszłego roku Ster-Projekt SA zamierza przejąć kontrolę nad krakowską spółką CryptoTech, zajmującą się tworzeniem rozwiązań szyfrujących i systemów bezpieczeństwa opartych na infrastrukturze klucza publicznego. Za 51% udziałów w spółce Ster-Projekt zapłaci ponad 4 mln zł.

Ster-Projekt SA zamierza do końca przyszłego roku przejąć kontrolę nad krakowską spółką CryptoTech, zajmującą się tworzeniem rozwiązań szyfrujących i systemów bezpieczeństwa opartych na infrastrukturze klucza publicznego. Udziały w wysokości 51% kosztować będą Ster-Projekt 4,08 mln zł.

W piątkowym komunikacie Ster-Projekt poinformował, że działalność spółki CryptoTech nie zmieni się radykalnie i obejmie m.in. "doradztwo, sprzedaż i wdrażanie elektronicznych systemów bezpieczeństwa, w szczególności systemów wykorzystujących technologie klucza publicznego, doradztwo i wdrażanie systemów wykorzystujących karty elektroniczne, wdrażanie oprogramowania stosowanego w systemach bezpieczeństwa oraz świadczenie usług telekomunikacyjnych związanych z bezpieczeństwem informacji".

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

"Rozmowy z różnymi inwestorami prowadziliśmy już od 1,5 roku. Negocjacje z funduszami typu venture capital przedłużały się, gdyż tematyka naszej działalności nie znajdywała celowości inwestycji dla tego typu inwestorów. Propozycja inwestycji padła ze strony Ster-Projektu dzięki owocnej współpracy w minionych miesiącach", powiedział Dariusz Lewicki, dyrektor naczelny CryptoTech.

Przejęcie kontroli nad krakowską spółką odbywać będzie się etapami. Do końca stycznia Ster-Projekt za 1,18 mln zł wykupi udziały stanowiące 23,14% kapitału zakładowego CryptoTech. Do 30 września 2002 r. integrator za kolejny 1 mln zł obejmie łącznie 35,74% kapitału spółki. Ostatni etap inwestycji zaplanowano na koniec przyszłego roku. Wkład w wysokości 1,9 mln zł zapewni Ster-Projektowi wejdzie w posiadanie 51% udziałów w CryptoTech.

"Ze względu na to, że rynek rozwiązań kryptograficznych i systemów bezpieczeństwa będzie od drugiej połowy tego roku bardziej wymagający, planujemy zwiększyć zespół specjalistów pracujących z nami. W ciągu dwóch lat zatrudniać będziemy 20-25 osób. Już teraz mamy problemy z obsługą coraz większej ilości projektów zabepieczenia danych w systemach informatycznych. W najbliższych planach mamy również zbudowanie oferty usług uzupełniających i integratorskich dla firm świadczących usługi certyfikacyjne podpisu elektornicznego", dodał D. Lewicki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200