Startuje konkurs programistyczny Marathon24

Już 19 października 2013 startują kwalifikacje do prestiżowego konkursu programistycznego organizowanego wspólnie przez Asseco Poland, CodiLime i miasto Gdynia – „Asseco Programming Marathon24 Gdynia. Powered by CodiLime”. Wśród startujących drużyn są mistrzowie świata w programowaniu zespołowym z 2006 r.! Rywalizować będzie można z nimi rejestrując się przed 17 października na stronie www.marathon24.com.

Konkurs Marathon24, w którym udział wziąć może każda drużyna złożona z trzech programistów – niezależnie od ich wieku, wykształcenia i doświadczenia, składa się z dwóch etapów. W kwalifikacjach on-line wyłonionych zostanie 30 najlepszych drużyn, które zostaną zaproszone do udziału w wielkim finale. Będzie miał on formę 24-godzinnego maratonu programistycznego i odbędzie się 30 listopada i 1 grudnia 2013 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Dla najlepszych zespołów czekają nagrody o wartości ponad 30 tys. zł w gotówce. Rejestracja do konkursu trwa do 17 października na stronie www.marathon24.com.

Ideą konkursu jest umożliwienie zdolnym programistom nie tylko z Polski, ale też z zagranicy, sprawdzenia swoich zdolności i wykazanie się wysokimi umiejętnościami algorytmicznymi oraz zachęcenie tych, którzy nigdy nie brali udziału w tego rodzaju wydarzeniach, do spróbowania swoich sił i pokazania się firmom informatycznym jako wartościowi potencjalni pracownicy. Polska jest krajem wysoko rozwiniętym technologicznie, zwłaszcza w kwestii kształcenia najlepszych informatyków, przez co konkurs Marathon24 będzie stał na najwyższym poziomie. Tym bardziej, że na udział w nim zdecydowali się m.in. mieszkający w kalifornijskiej Dolinie Krzemowej oraz Szwajcarii mistrzowie programowania zespołowego w ACM ICPC (International Collegiate Programming Contest) z 2006 roku – absolwenci rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu w Saratowie (Roman Alekseenkov, Ivan Romanov i Igor Kulkin), a także najlepsi polscy programiści, wielokrotnie utytułowani w najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursach programistycznych – zarówno zespołowych, jak i indywidualnych: Marek Cygan, Jakub Pachocki i Przemysław Dębiak.

Zobacz również:

  • Asseco Poland podsumowało wyniki uzyskane w I kwartale tego roku
  • Firma OpenAI rozpisała konkurs bug bounty

O wysoką jakość polskiego maratonu programistycznego zadba największa firma informatyczna w Polsce i siódma największa w Europie – Asseco Poland; CodiLime – firma informatyczna założona m.in. przez złotych medalistów i wicemistrzów świata w programowaniu zespołowym, oraz Gdynia – miasto wspierające nowatorskie projekty. To połączenie doświadczenia biznesowego, bogatej wiedzy merytorycznej i atmosfery innowacyjności gwarantują doskonałe przygotowanie przedsięwzięcia i jego jak najlepszą oprawę.

Tomasz Kułakowski, Prezes Zarządu CodiLime mówi: - “Projekt „Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013. Powered by CodiLime” jest wyjątkowo ważny zarówno dla polskiej branży IT, jak i środowiska akademickiego, gdyż łączy on w sobie oba zagadnienia godząc teorię zdobywaną w trakcie nauki z praktyką biznesową. Znaczenie to dostrzegli także Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni oraz Dziekan Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego prof. Andrzej Tarlecki, obejmując osobiście patronat nad przedsięwzięciem. Dodając do tego grona Fundację PKO BP, największego banku w Polsce i Europie Środkowej, która została mecenasem konkursu, Marathon24 staje się jednym z ważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce i Europie.”

Informacja o konkursie jest łatwo dostępna dzięki szerokiej promocji w ogólnopolskich mediach, na portalach społecznościowych oraz na portalach tematycznych. Informacji szukać można na stronie https://www.facebook.com/Marathon24, https://twitter.com/Marathon24 oraz na stronie internetowej konkursu www.marathon24.com, gdzie do 17 października 2013 można zarejestrować się, żeby wziąć udział w kwalifikacjach.

Zespołowy konkurs programistyczny, którego eliminacje ruszają już 19 października to okazja do tego, by sprawdzić swoje umiejętności programistyczne w atmosferze rywalizacji z najlepszymi.

Prestiżowy Konkurs Asseco Programming Marathon 24 Gdynia 2013 to wyjątkowe spotkanie wszystkich osób zainteresowanych dziedziną programowania. Zawodnicy deklarują swój udział w konkursie, rejestrując się na www.Marathon24.com. Start w zawodach traktują oni jako wyjątkową przygodę i szansę na to, by sprawdzić swoje umiejętności w ekstremalnych warunkach. Udział w maratonie programistycznym, którego finał będzie rozgrywany nieprzerwanie przez 24 godziny, to wyzwanie, z którym może się zmierzyć każdy – konkurs cieszy się zainteresowaniem ze strony studentów, ale także uczniów, absolwentów czy pracowników branży IT. Z pewnością niemałą zachętą stanowią wysokie nagrody, których pula przekracza 30 tysięcy złotych.

Artur Wiza, dyrektor komunikacji korporacyjnej Asseco Poland mówi: - „Skąd wzięła się idea zorganizowania konkursu? W Polsce ciągle brakuje inicjatyw, które zbliżałyby do siebie programistów i przedsiębiorstwa, które borykają się z rekrutacją osób na stanowiska w działach IT. Nowoczesne technologie to dzisiaj ważna gałąź gospodarki – w ostatnich latach ten sektor rozwija się w kraju niezwykle szybko i stale wzrasta zapotrzebowanie na programistów. Marathon24 promuje Polskę jako kraj rozwinięty technologicznie, bogaty w talenty oraz gotowy je odkrywać i doceniać. Konkurs zachęca do pogłębiania wiedzy i umiejętności z zakresu nauk informatycznych, a jednym z celów przedsięwzięcia jest zbliżenie środowiska informatyków do świata biznesu. Programiści biorący udział w konkursie mogą liczyć na ciekawe oferty pracy ze strony najlepszych pracodawców, a zwycięzcy na zdobycie uznania w środowisku.”

W pierwszym etapie, kwalifikacjach online, wyłonionych zostanie 30 najlepszych drużyn zawodników, którzy zostaną zaproszeni na finał w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200