Starlink zapewni internet w wielu wcześniej niedostępnych miejscach. Również dla firm

Satelitarna usługa internetowa miliardera Elona Muska prowadzi m.in. rozmowy z liniami lotniczymi, aby zapewnić szybsze Wi-Fi podczas lotu.

Starlink rozwija się coraz dynamiczniej / Fot. Starlink

Starlink rozwija się coraz dynamiczniej / Fot. Starlink

Starlink prowadzi rozmowy z liniami lotniczymi w sprawie Wi-Fi podczas lotu. Od 2018 r. SpaceX wystrzelił prawie 1800 satelitów Starlink z ok. 4400 potrzebnych do zapewnienia globalnego zasięgu szerokopasmowego internetu, głównie dla domów wiejskich, w których połączenia światłowodowe nie są dostępne.

Zobacz: Komputer kwantowy

Zobacz również:

  • Do strefy Gazy mogą trafić stacje łączności satelitarnej Starlink
  • SpaceX ponownie opóźnia nałożenie limitów danych dla Starlinka

Starlink jest teraz rozszerzany na linie lotnicze, ponieważ SpaceX spieszy się, aby otworzyć sieć szerokopasmową komercyjnie na wielu obszarach - i to jeszcze w tym roku.

"Opracowujemy własny produkt dla samolotów. Przeprowadziliśmy już kilka demonstracji i staramy się, aby ten produkt został sfinalizowany i wprowadzony do samolotów w bardzo niedalekiej przyszłości" - twierdzi Starlink.

Ale to oczywiście nie koniec. Ze względu na to, że Starlink będzie dostępny dla osób z odległych obszarów na całym świecie, znacznie przyczyni się do rozwoju sektora e-commerce i usług online. Firma satelitarnego szerokopasmowego internetu podwoi również w tym roku prędkość - do 300 Mb/s.

Zobacz: Języki programowania

Obecnie Starlink jest w sprzedaży w niektórych miejscach na świecie, w cenie 99 dol. miesięcznie.

Wiele firm liczy na to, że Starlink szybko się rozwinie, co sprawi, że będą mogły one oferować swoje usługi wielu nowym potencjalnym klientom. Dostęp do Starlinka sprawi też, że powstanie wiele biznesów, które będą mogły rozwijać się online.

Jednocześnie w sytuacji, gdy w naszej okolicy jest dostęp do internetu lokalnego dostawcy, lepiej wybrać taką opcję. Internet jest wtedy szybszy i tańszy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200