StarOffice 6 będzie płatny

Firma Sun Microsystem oficjalnie poinformowała, że pakiet biurowy StarOffice 6, w odróżnieniu od wszystkich dotychczasowych wersji, nie będzie udostępniany bezpłatnie.

Firma Sun Microsystem oficjalnie poinformowała, że pakiet biurowy StarOffice 6, w odróżnieniu od wszystkich dotychczasowych wersji, nie będzie udostępniany bezpłatnie. Cena StarOffice 6, który pojawi się na rynku w pierwszej połowie br. roku, nie jest jeszcze znana, ale przedstawiciele firmy twierdzą, że będzie pokrywała jedynie koszty produkcji. Wciąż będzie to atrakcyjna oferta w porównaniu z głównym konkurentem i liderem na tym rynku – pakietem Microsoft Office.

Sun adresuje swój produkt przede wszystkim do klientów instytucjonalnych: firm, dużych korporacji handlowych itp. Oprócz dostawy oprogramowania, Sun zapewni im również pełną obsługę serwisową. Taka zmiana strategii wynika z faktu niechęci wielu przedsiębiorstw do korzystania z bezpłatnego oprogramowania, zwłaszcza w przypadku szczególnie ważnych zastosowań, uzasadnia Martin Haering, dyrektor marketingu z niemieckiego oddziału firmy.

Zobacz również:

  • Uwaga na dziurawy program 7-Zip!

Użytkownicy indywidualni będą mogli bezpłatnie korzystać z pakietu Open Office (http://www.sun.com/software/star/openoffice ). Jest to okrojona wersja Star Office 6, pozbawiona modułów dostarczonych przez firmy współpracujące z Sun’em. Nadal dostępny będzie również darmowy Star Office 5.2.

Rzecznik prasowy polskiego oddziału koncernu, Łukasz Świątek, nie potwierdził tej informacji, ale także jej nie zaprzeczył.

Więcej informacji: http://www.sun.com/software/star