Standard EFM ratyfikowany

IEEE ratyfikowała pod koniec czerwca oficjalnie standard 802.3ah, znany pod nazwą Ethernet in the First Mile (Ethernet na pierwszej mili). W tym samym czasie na targach Supercomm w Chicago miała miejsce prezentacja tej technologii.

Technologię Ethernet in the First Mile opracowano z myślą o wprowadzeniu Ethernetu do środowiska sieci metropolitarnych i ułatwieniu użytkownikom dostępu do sieci MAN i WAN. Pozwala ona uzyskiwać użytkownikom (tak firmom, jak i osobom indywidualnym) szerokopasmowy dostęp do Internetu.

Do akceptacji standardu przyczyniło się walnie przymierze , które wspierało cały czas tę technologię. Akceptacja standardu oznacza, przynajmniej teoretycznie, że dostawcy Internetu będą mogli świadczyć swoje usługi, nie martwiąc się o to, że używane przez nich produkty nie będą mogły ze sobą współpracować.

Zobacz również:

  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie
  • ONZ zajmie się sztuczną inteligencją

Biorąc pod uwagę plan zarysowany przez EFM Alliance można zauważyć, że akceptacja standardu opóźniła się o dziewięć miesięcy. Na konferencji prasowej zorganizowanej przez EMC Allance można było usłyszeć stwierdzenie, że biorąc pod uwagę liczbę nowych typów interfejsów dla Ethernetu (tak dla miedzi, jak i dla światłowodów), oraz nowe mechanizmy zarządzania, "EFM był jednym z najważniejszych standardów rodziny 802, jakim IEEE zajmował się do tej pory".

Howard Frazier, stojący na czele grupy roboczej 802.3ah, podziękował jej członkom (reprezentującym ponad 100 różnych firm i organizacji) za udział nad pracami zmierzającymi do ratyfikowania standardu.

Na targach Supercomm członkowie przymierza EFM Alliance (Actelis, Agilent, Cisco, Ericsson, Extreme Networks, Hatteras Networks i Infineon) urządzili pokaz udowadniający, że technologia jest już gotowa do zastosowania. Pokaz obejmował takie rozwiązania, jak: transmisja punkt-punkt przez miedź, transmisja punkt-wiele punktów przez światłowód, oraz aplikacje zarządzające takimi połączeniami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200