Stały Internet w Dialogu

Od września operator poszerzy zakres usług o stałe łącza internetowe z gwarantowanym poziomem jakości transmisji. W ofercie Dialogu znajdą się łącza o przepustowości 128 kb/s jak również 2 Mb/s.

Od września wrocławska Telefonia Lokalna SA, operator sieci Dialog, oferować będzie stałe łącza internetowe. Usługi Dialnet S 128 ( przepustowość 128 kbit/s) oraz Dialnet S 2000 (2 Mbit/s) mają posiadać gwarantowany poziom usług (SLA). Opłata za instalację Dialnet S 128 wyniesie 920 zł, a miesięczny abonament 1 tys. zł; natomiast druga usługa kosztować będzie 3,38 tys.zł przy abonamencie wynoszącym 2,5 tys. zł. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, klienci otrzymają narzędzia umożliwiające monitorowanie szybkość transmisji danych i zgłaszanie ewentualnych odstępstw od gwarantowanych przez Dialog parametrów połączenia.

Również we wrześniu Dialog wprowadzi na rynek usługę Dialnet minisieć. Rozwiązanie to skierowane jest do małych firm. Będzie to "symulowane" łącze stałe, w którym połączenia są zestawiane wyłącznie na żądanie. Klienci którzy wykupią usługę otrzymają router, za pomocą którego będą mogli zbudować firmową minisieć. Zestawienie połączenia z Internetem ma trwać maksymalnie 4 sekundy, a klient otrzymuje stały adres IP. Instalacja usługi Dialnet minisieć kosztować będzie 920 zł, a miesięczny abonament 290 zł.

Zobacz również:

  • Rządy coraz częściej blokują swoim obywatelom dostęp do internetu

Dialog (drugi co do wielkości niezależny operator telefonii stacjonarnej) obsługuje obecnie 215 tysięcy abonentów, z czego ponad 14 tys. korzysta z oferowanych przez firmę usług internetowych. Przedstawiciele Telefonii Lokalnej utrzymują, że Dialog posiada obecnie drugą co do wielkości pulę modemów dostępowych w Polsce (10 tys.). W czerwcu br. operator uzyskał certyfikat Cisco Powered Network na usługi dostępu do sieci w systemie dial-up.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200