Stało się. Targi MWC odwołane

Targi Mobile World Congress zostały oficjalnie odwołane z powodu obaw związanych z koronawirusem. Decyzję podjęto po tym gdy kolejne tuzy przemysłu IT zdecydowały się wycofać z tej największej na świecie imprezy prezentującej mobilne technologie.

Wydarzenie organizowane przez GSMA miało się w tym roku odbyć się jak zwykle w Barcelonie, w dniach 24–27 lutego. W oficjalnym komunikacie podpisanym przez dyrektora generalnego GSMA możemy przeczytać, „Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo i zdrowie uczestników imprezy oraz mieszkańców Barcelony, GSMA podjęło decyzję o odwołaniu targów MWC 2020".

Powodem takiej decyzji są oczywiście obawy związane z dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Wszystko zaczęło się w zeszłym tygodniu gdy firma LG Electronics ogłosiła, że wycofuje się z imprezy z powodu obaw o zdrowie swoich pracowników. W następnych dniach zaczęli dołączyć do niej kolejni dostawcy rozwiązań bezprzewodowych, tacy jak Ericsson, AT&T, Sprint, Cisco, Intel i Nvidia.

Zobacz również:

  • Najdziwniejsze produkty z tegorocznych targów CES 2023

Przed podjęciem tak radykalnej decyzji GSMA starała się ostudzić emocje i uspokajało zapowiadając, że podejmuje szereg kroków mających zapewnić uczestnikom targów bezpieczeństwo, takich jak np. zakaz uczestnictwa w targach osobom zamieszkującym chińską prowincję Hubei, gdzie znajduje się źródło tej groźnej choroby. Na próżno. Obawy przed koronawirusem wygrały i wiele wskazuje na to, że podobny los może w najbliższym czasie spotkać kolejne targi czy konferencje prezentujące dokonania przemysłu IT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200