StalNet uruchamia portal dla branży wyrobów stalowych

Serwis umożliwi realizację kompleksowych transakcji związanych z zakupami wyrobów stalowych.

StalNet zamierza z początkiem grudnia br. uruchomić portal obsługujący internetowy obrót wyrobami stalowymi. Spółka ta została założona przez IFS Poland (60% udziałów), dostawcę systemów wspomagania zarządzania klasy ERP, i Stalprodukt SA (40%), producenta i dystrybutora zaawansowanych wyrobów stalowych.

Branżowi użytkownicy dzięki portalowi będą mogli wyszukiwać i sprawdzać ceny oraz dostępność poszczególnych produktów, a także w pełni realizować dostawy i śledzić złożone zamówienia. W ofercie portalu znajdą się wyroby oferowane przez głównego akcjonariusza Stalproduktu Hutę im. T. Sendzimira SA.

Rozwiązanie zastosowane w portalu będzie zintegrowane bezpośrednio z aplikacjami ERP wykorzystywanymi przez dostawców wyrobów. Ma to zapewnić automatyzację wymiany informacji na każdym etapie sprzedaży.

Zdaniem przedstawicieli spółki, obrót produktami stalowymi za pomocą ich portalu pozwoli klientom nie tylko na usprawnienie procedur współpracy handlowej, ale przede wszystkim będzie oznaczać obniżenie kosztów własnych związanych z operacjami zakupu. Podobne korzyści ma odnieść producent. Ponadto będzie on mógł szybciej reagować na potrzeby rynku.

Jak wynika z badań Andersen Consulting, przytoczonych przez StalNet, do 2010 r. 40-60% transakcji związanych z handlem metalami ma być realizowane na rynkach internetowych. Dzięki temu obniżenie kosztów tych transakcji ma osiągnąć poziom 95%. Rynek ten ma się jednak rozwinąć dopiero za 3-5 lat.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200