Stacja robocza serwerem?

Grupa węgierskich crackerów stworzyła narzędzie, pozwalające ich zdaniem na bardzo łatwą zamianę systemu Windows klasy Workstation, na system serwerowy.

Grupa węgierskich crackerów stworzyła narzędzie, pozwalające ich zdaniem na bardzo łatwą zamianę systemu Windows klasy Workstation, na system serwerowy. Według autorów aplikacji, cała różnica pomiędzy tymi dwoma typami systemów wynika z wpisów w Rejestrze.

Członkowie grupy o nazwie 3am Labs, twierdzą, że program o nazwie NTSwitch zmienia ustawienia Rejestru w taki sposób, że system typu Workstation oparty na technologii NT (a więc Windows NT Workstation, 2000 Professional lub XP Professional) zaczyna bez problemów działać jako środowisko serwerowe. 3am Labs dodaje również, że stworzyli swoje narzędzie dlatego, że ich zdaniem różnica cenowa pomiędzy wersjami Workstation a Server systemów jest zbyt duża, jeśli wziąć pod uwagę, że oba typy systemów różnią się jedynie wpisami w Rejestrze.

Zobacz również:

Co ciekawe, NTSwitch potrafi także przeprowadzić zamianę systemu serwerowego na stację roboczą. Jeden z autorów aplikacji twierdzi, że bez problemów udało mu się zamienić wersję beta Windows .NET Server w Windows XP Professional. "Wszystkie funkcje Windows XP niedostępne w .NET Server, a więc m.in. szybkie przełączanie uzytkowników, ekran powitalny i zaczęły działać bezbłędnie. Także Norton Antivirus 2002, który odmawiał instalacji na wersji serwerowej systemu, po uruchomieniu NTSwitch zainstalował się bez żadnych problemów", twierdzi członek 3am Labs.

Co ważne, program co prawda potrafi przekształcić Windows XP Pro w Windows .NET Server, jednak po takiej operacji system może działać bardzo niestabilnie. Natomiast na systemach Windows NT i 2000 dokonano konwersji "w obie strony" i nie stwierdzono żadnych nieprawidłości w działaniu.

Microsoft nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Jeden z przedstawicieli koncernu skomentował sprawę w następujący sposób: "Naturalnie, że systemy serwerowe różnią się od stacji roboczych wpisami w Rejestrach. Jednak nie są to różnice jedyne. Jeśli przebierze się kota za psa, to mimo wszystko dalej jest się posiadaczem kota", dodał anonimowy przedstawiciel koncernu.

Więcej informacji:

http://64.246.11.7/~admin20/index.php


TOP 200