Stacja robocza klasy desktop

Acer wprowadza na polski rynek nowy model komputera AcerPower/M.

Acer wprowadza na polski rynek nowy model komputera AcerPower/M.

Komputery serii AcerPower/M zostały zaprezentowane po raz pierwszy przez tajwańską firmę Acer w połowie br. Pod koniec września pojawiły się one w Polsce. AcerPower/M, sprawia wrażenie typowego klasycznego komputera klasy desktop - jasna obudowa MiniTower, standardowa klawiatura i mysz. Po uruchomieniu go można się jednak przekonać, że (zgodnie z nazwą) ma on dużą moc przetwarzania. Rutynowy test wydajności komputera dał wynik ponad 150 SysChks. Jak na system wyposażony standardowo w procesor Pentium 100 MHz i 8 MB RAM, jest to wartość bardzo cenna.

AcerPower jest wyposażony w płytę systemową V-35 PCI wykorzystującą zestaw układów wspomagających Intel HX (znany także jako Triton II). Układy HX pozwoliły konstruktorom Acera na zastosowanie układów pamięci RAM z automatyczną korekcją błędów ECC, które dostępne są jako opcja. Zainstalowany na karcie procesor Pentium współpracuje z pamięcią podręczną o pojemności 256 KB. Na płycie znajdują się cztery złącza PCI i trzy . Jedno z gniazd PCI wykorzystywane jest przez kartę graficzną, która korzysta z układu ATI mach 64 i jest standardowo wyposażona w 1 MB EDO RAM (maks. 2 MB). Wszystkie pozostałe podstawowe interfejsy komputera są wbudowane w płytę systemową.

Możliwość wykorzystania do 196 MB pamięci z korekcją błędów ECC RAM, standardowa liczba gniazd PCI i IDE, łatwy dostęp do wnętrza obudowy oraz dostępność czterech kieszeni na urządzenia o gabarytach 3,5" i trzech 5,25", pozwala na wykorzystanie komputera nawet jako taniego serwera dla małej sieci lokalnej (do 10 użytkowników). Po zainstalowaniu odpowiedniej karty graficznej i monitora, AcerPower może też służyć jako graficzna stacja robocza dla mniej wymagających użytkowników.


TOP 200