Środowy przegląd prasy

Czy Polacy mogą coś załatwić w publicznym urzędzie przez internet? Przynajmniej 3,5 mln zł chce wydać Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych na program promocji polskiej gospodarki za granicą. Computerland zarobi na Banku BPH.

GAZETA WYBORCZA

Polak przez internet nic nie załatwi

Czy Polacy mogą coś załatwić w publicznym urzędzie przez internet? Nie! Tymczasem Szwedzi mogą w ten sposób zalatwić 74 proc. spraw, Francuzi czy Irlandczycy połowę, a najgorsi w "starej" Unii Luksemburczycy - 20 proc.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,2591014.html

Globalna promocja polskiej gospodarki!

Przynajmniej 3,5 mln zł chce wydać Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych na program promocji polskiej gospodarki za granicą. Przez reklamy w prestiżowych pismach i spoty reklamowe w CNN chce dotrzeć do najważniejszych ludzi światowego biznesu i zachęcić ich do inwestowania w Polsce

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2591008.html

PULS BIZNESU

Computerland zarobi na Banku BPH

Warszawski integrator wygrał przetarg na obsługę i serwis komputerów banku. Czy może liczyć na kolejne wielomilionowe zlecenia?

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=2289&guid=1D54801B-D6CA-46DF-A1F0-E6107453FF52

RZECZPOSPOLITA

Menedżer zarobi za nadgodziny

Do sądów trafia coraz więcej pozwów o zapłatę za nadgodziny przepracowane przez menedżerów.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050309/prawo/prawo_a_2.html

Francja i Niemcy nie przełamały sprzeciwu

Unijni ministrowie finansów nie doszli do porozumienia w sprawie łagodzenia wymogów budżetowych stawianych krajom należącym do strefy euro. Żądania Niemiec i Francji, przeżywających problemy gospodarcze, napotkały opór mniejszych i nowych państw członkowskich.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050309/ekonomia/ekonomia_a_2.html

GAZETA PRAWNA

Z terminami lepiej, ale i tak za długo

Na wyrok w naszych sądach gospodarczych przedsiębiorcy czekają stanowczo za długo, ale ostatni rok przyniósł poprawę sprawności orzekania. Z rankingu przeprowadzonego przez "GP" wynika, że najszybciej sprawy załatwia Sąd Rejonowy w Kaliszu. Rozstrzygnięcie sprawy zajmuje mu średnio 1,2 miesiąca. W Sądzie Rejonowym we Włocławku rozstrzygnięcie zapada w ciągu półtora miesiąca. Podobnie w Radomiu. Znacznie dłużej czeka się na wyrok w dużych miastach, takich jak Warszawa, Katowice, Gliwice

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/6.htmlnumer=1413&dok=1413.6.3.2.1.1.0.1.htm

Deklaracja nie co miesiąc

W czasie drugiego czytania projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej ma zostać złożony projekt rządowej autopoprawki przewidującej zmiany m.in. w ustawach o podatkach dochodowych, która zlikwiduje obowiązek składania co miesiąc deklaracji podatkowych - powiedział "GP" wiceminister finansów Jarosław Neneman.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/6.htmlnumer=1413&dok=1413.6.3.2.1.3.0.1.htm


TOP 200