Środowy przegląd prasy

Producenci liczą, że operatorzy telekomunikacyjni upowszechniając usługi dodane wpłyną na dalszą poprawę sprzedaży sprzętu cyfrowego.

GAZETA WYBORCZA

Wizjonerzy poszukiwani

Plus GSM, przy współpracy IBM organizuje konkurs na propozycję nowatorskich produktów i usługi dla sieci telefonii komórkowej. Wszystkie prace zostaną ocenione pod kątem nowatorstwa i wartości biznesowej. Konkurs adresowany jest do specjalistów z branży informatycznej i telekomunikacyjnej oraz studentów kierunków politechnicznych. (s. 19)

RZECZPOSPOLITA

Trzy oferty dla Deutsche Telekom

Operator wybrał do końcowych negocjacji trzy oferty w sprawie odkupienia od niego 6 sieci regionalnej telewizji kablowej. Wszyscy oferenci chcą przejąć cały pakiet obsługujący 10,5 mln rodzin. Sprzedaż pozwoli operatorowi zmniejszyć dług. (s. B3)

PRAWO I GOSPODARKA

Urząd w sieci

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego realizuje projekt nowoczesnego portalu regionalnego, który jest pierwszym w regionalnym Polsce kompleksowym wdrożeniem Biuletynu Informacji Publicznej. Pisma do urzędu już dziś można składać drogą elektroniczną. (s. 25)

Trudny wolny rynek

Od 1 stycznia zniesiony zostaje prawny monopol Telekomunikacji Polskiej S.A. na obsługę połączeń międzynarodowych. Swobodny wybór operatora nie będzie jednak możliwy dla abonentów korzystających z obsługi w systemie analogowym i mechanicznym. (s. 25)

PULS BIZNESU

Telefony cyfrowe zwyciężają analogowe

Z roku na roku spada sprzedaż tradycyjnych aparatów telefonicznych. Coraz więcej nabywców znajdują jednak aparaty cyfrowe standardu DECT i ISDN. Producenci liczą, że operatorzy telekomunikacyjni upowszechniając usługi dodane wpłyną na dalszą poprawę sprzedaży sprzętu cyfrowego. (s.1 b&t)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200