Środowy przegląd prasy

Internet w Polsce zwalnia... Mniej za międzynarodowe esemesy... Będą kolejki po e-podpis?... Operatorzy biernie czekają na rządową strategię... Polityka i konsolidacja europejskich telekomów... UE tworzy wspólny rynek telewizji mobilnej... Uważaj na wirusy w fabrycznie nowym sprzęcie...

COMPUTERWORLD

Webcast dotyczący Zarządzania Tożsamością (Identity Management). Obejrzyj transmisję na żywo. Zadawaj pytania ekspertom w trakcie dyskusji. Bezpośrednia transmisja: 2 kwietnia o godzinie 12-tej. Zarejestruj się już teraz.

http://www.computerworld.pl/oracle_webcast/

RZECZPOSPOLITA

Internet zwalnia w PolsceMiażdżący raport Brukseli o rozwoju telekomunikacji w naszym kraju. Pod względem dostępu do szybkiego Internetu w krajach UE gorzej jest tylko w Bułgarii - ma go co 12. Polak - pisze nasza korespondentka z Brukseli.

http://rp.pl/artykul/108875.html

Mniej za międzynarodowe esemesy- UKE doprowadził do znaczącego wzrostu, prawie podwojenia, liczby szybkich łączy - mówi w rozmowie z "Rz" Viviane Reding, komisarz UE ds. społeczeństwa informacyjnego.

http://rp.pl/artykul/108861.html

GAZETA PRAWNA

Operatorzy biernie czekają na rządową strategięOperatorzy telekomunikacyjni domagają się od rządu strategii dla telekomunikacji. Ale sami nie kwapią się, by wskazać, co w niej być powinno.

http://p1.idg.pl/r/71fcc

Polityka i konsolidacja europejskich telekomówWprawdzie na podstawie dwóch transakcji trudno jeszcze mówić o tendencji, ale niektórych analityków ekscytuje możliwość konsolidacji w europejskiej branży telekomunikacyjnej.

http://p1.idg.pl/r/8d97a

GAZETA WYBORCZA

Będą kolejki po e-podpis?To będzie przełomowy rok dla stosowania podpisu elektronicznego w Polsce - zapowiada Krajowa Izba Rozliczeniowa, jeden z wystawców tzw. bezpiecznych e-podpisów.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5036576.html

GAZETA.PL

UE tworzy wspólny rynek telewizji mobilnejUE tworzy wspólny rynek telewizji mobilnej. "Zapewni to operatorom skalę rynkową niezbędną dla wprowadzenia powszechnej usługi telewizji mobilnej w UE." - czytamy w komunikacie Komisji Europejskiej.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5036565.html

Czekając na wirtualną rewolucjęWirtualni operatorzy mieli zdetronizować trzech największych graczy komórkowych, którzy jak na razie po równo dzielą między siebie rynek. - Rewolucji nie będzie - przestrzegają dziś analitycy.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5036573.html

DZIENNIK

Uważaj na wirusy w fabrycznie nowym sprzęcieKupiłeś iPoda albo system nawigacji satelitarnej? W takim razie uważaj. W fabrycznie nowych urządzeniach mogą być zamontowane programy szpiegujące. Na razie nie wiadomo, kto je tam umieszcza. Sabotażyści z konkurencyjnych firm czy chiński wywiad?

http://www.dziennik.pl/swiat/article139310/Uwazaj_na_wirusy_w_fabrycznie_nowym_sprzecie.html


TOP 200