Środowy Przegląd Prasy

Z kwartału na kwartał kurczy się udział Telekomunikacji Polskiej w rynku połączeń. Zeznanie podatkowe za 2006 r. będzie można składać przez Internet. Wirtualna Polska, czyli TP SA w podwójnym nelsonie. Trefne kliki kolejną plagą w sieci. Operatorzy w USA łączą się. Sprzedaż komórek rośnie wolniej. Subtelne fale gamma rządzą naszą wyobraźnią. Bratysława miastem technologii przyszłości. W sieci najchętniej kupują młodzi. Jarmark świat eBay.pl.

RZECZPOSPOLITA

Konkurencja bierze taniej

Z kwartału na kwartał kurczy się udział Telekomunikacji Polskiej w rynku połączeń. TP traci ze względu na wyższe niż u konkurencji ceny.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050504/ekonomia/ekonomia_a_20.html

Sprzedaż komórek rośnie wolniej

W I kwartale 2005 r. producenci sprzedali na całym świecie 172 mln telefonów komórkowych - 10 proc. więcej niż rok wcześniej.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050504/ekonomia/ekonomia_a_12.html

Najnowocześniejsze rozwiązania

Pod Bratysławą ma powstać specjalna strefa ekonomiczna - europejski odpowiednik kalifornijskiej Krzemowej Doliny, gdzie znajdą siedzibę światowe firmy komputerowe, biotechnologiczne, nanotechnologiczne oraz centrum naukowo-badawcze dla dostawców wielkich koncernów samochodowych.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050504/ekonomia/ekonomia_a_22.html

GAZETA PRAWNA

W sieci najchętniej kupują młodzi

Kupowanie w sklepach internetowych nie jest jeszcze tak popularne, jak np. w USA, ale cieszy się coraz większym powodzeniem - przekonują autorzy raportu pt. "Jak zarabia się w sieci".

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1451&dok=1451.28.7.2.15.2.0.1.htm

GAZETA WYBORCZA

Wirtualna Polska, czyli TP SA w podwójnym nelsonie

Konflikt o Wirtualną Polskę przeradza się w klęskę TP SA. Mniejszościowi akcjonariusze WP założyli telegigantowi podwójnego nelsona i mają szansę wygrać setki milionów złotych. Ale TP SA nie składa jeszcze broni.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2687000.html

PIT przez Internet

Zeznanie podatkowe za 2006 r. będzie można składać przez Internet - zapowiedział w poniedziałek w Poznaniu generalny inspektor kontroli skarbowej Stanisław Stec.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2686867.html

Trefne kliki kolejną plagą w sieci

Internet jest jednym z najszybciej rosnących sektorów rynku reklamowego. Czy mogą mu zagrozić trefne kliki? Specjaliści twierdzą, że w Polsce ten problem nie istnieje.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2687027.html

Operatorzy w USA łączą się

Koniec bitwy o MCI. Verizon Communications zapłaci 8,5 mld dol. za MCI, drugiego co do wielkości operatora połączeń dalekosiężnych w USA. Z walki zrezygnował po dziesięciu tygodniach inny wielki operator - Qwest.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2687157.html

Subtelne fale gamma rządzą naszą wyobraźnią

Polscy uczeni dokonali odkrycia, które przybliża nas do wirtualnej rzeczywistości. Uczestniczą oni w międzynarodowym projekcie badawczym, którego celem jest zbudowanie interfejsu umożliwiającego sterowanie komputerem za pomocą myśli.

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,2687029.html

GAZETA BANKOWA

Podstawą jest życzliwość

Gazeta Bankowa rozmawia z Adamem Góralem, prezesem zarządu i dyrektorem generalnym w spółce Rzeszów: COMP Rzeszów zadebiutował na giełdzie, wszedł w różne powiązania kapitałowe. Czy nie obawia się pan utraty tożsamości spółki?

http://gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,9251,142,art.html (fragmenty artykułu)

BUSINESSWEEK POLSKA

Czy tanie komórki podbiją rynek?

Wejście taniego operatora EasyMobile grozi rozpętaniem wojny cenowej.

http://www.businessweek.pl/?show=detail&art=976 (fragmenty artykułu)

POLITYKA

Jarmark świat eBay.pl

Od kilku dni wirtualna giełda eBay działa w Polsce. To największa w Internecie tablica ogłoszeń i globalny jarmark, na którym można kupić wszystko. Aż strach pomyśleć, że podobno eBay w ogóle by nie powstał, gdyby nie miłość Pameli Wesley do landrynek.

http://polityka.onet.pl/artykul.asp?DB=162&ITEM=1226952 (fragmenty artykułu)


TOP 200