Środowy Przegląd Prasy

Tylko Netia złożyła ofertę na zakup od PSE Tel-Energo. Polkomtel poprawił wyniki w trzecim kwartale. Czy instytucje zapłacą 13,5 zł za akcję TP? Możliwe, że opóźni się sprzedaż Plus GSM.

PARKIET

Kto kupi Tel-Energo?

Coraz bardziej prawdopodobne staje się fiasko trzeciej już próby prywatyzacji Tel-Energo, operatora drugiej co do wielkości (po TP SA) sieci światłowodowej w Polsce. Do właściciela Tel-Energo – Polskich Sieci Energetycznych wpłynęła tylko jedna oferta kupna. Netia proponuje poniżej 300 mln zł za 50 proc. akcji T-E. To zdecydowanie za mało dla PSE. (s. 5)

Rośnie Polkomtel

Według źródeł gazety, operator telefonii komórkowej zwiększył przychody o 9,5 proc. do 1,379 mln złotych, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W ciągu roku w sieci Plus przybyło prawie milion klientów. (s. 10)

PARKIET

Chętni na TP

Wczoraj zakończył się proces budowania księgi popytu na ponad 105 mln walorów Telekomunikacji Polskiej, które sprzedaje Skarb Państwa. Według nieoficjalnych informacji, cena akcji TP w ofercie wyniesie około 13,5 zł. Papiery zmienią właściciela dziś w transakcjach parkietowych. (s. 3)

Sprzedaż Polkomtela w 2005 ?

Prezes KGHM poinformował, że proces wyboru doradcy przy sprzedaży akcji operatora został zawieszony i jeżeli nie nastąpi przyspieszenie, planowana na połowę przyszłego roku transakcja może nie dojść do skutku. Dla spółki korzystniejsza byłaby najpierw sprzedaż Telefonii Dialog, a następnie Polkomtela. (s. 2)


TOP 200