Środowy Przegląd Prasy

FireEye ma nowy sposób wykrywania zagrożeń dla aplikacji systemu Android…  Internet of Things do samodzielnej konfiguracji… Problemy z instalacją Windowsa 8.1… LG konstruuje urządzenia z Chrome OS?... Nie ma już iPada. Jest iPad Air… KE chce opodatkowania Internetu… Nowy, świetny tablet Nokii… Najlepszy bank internetowy na świecie jest w Polsce… Amazon pomoże kupić to, co widzimy, a nie potrafimy nazwać… Apple zrobi telewizory…

COMPUTERWORLD

FireEye oferuje nowe rozwiązanie bezpieczeństwa dla urządzeń mobilnych

Platforma FireEye Mobile Threat Prevention to rozwiązanie oparte na chmurze, którego zadaniem jest ochrona przed zagrożeniami mobilnymi. Zamiast opierać się na sygnaturach, używa mechanizmu FireEye Multi-Vector Virtual Execution (MVX), który automatycznie analizuje zagrożenia mobilne. Aplikacja udostępnia informacje o zagrożeniach za pomocą chmury FireEye Dynamic Threat Intelligence (DTI), uwzględniającej zagrożenia pochodzące z Internetu, poczty elektronicznej i plików.

Zobacz również:

  • AWS stawia na rozwiązania wykorzystujące język naturalny
  • Znamy zwycięzców tegorocznych nagród Apple Store Award
  • Ważna aktualizacja Google Chrome dostępna

Internet of Things w wersji “zrób-to-sam”

IBM i Libelium wprowadzają na rynek rozwiązanie pozwalające budować samemu (pakiet do-it-yourself) jeden z kluczowych elementów środowiska IoT (Internet of Things), jakim jest węzeł zbierający dane ze znajdujących się w pobliżu czujników sieciowych. Stronę techniczną opracowała firma Libelium (płyta główna oraz czujniki rejestrujące różne np temperaturę, wilgotność czy współrzędne GPS - oraz wykrywające w danym środowisku gazy i ich stężenie), a IBM stworzył oprogramowanie przetwarzające te dane. Zawiera ono narzędzia programistyczne pozwalające budować aplikacje przy użyciu takich języków programowania, jak Java i C-Sharp. Mote Runner wspiera całą gamę protokołów sieciowych, w tym protokół MQTT (Message Queuing Telemetry Transport), zaprojektowany specjalnie dla środowiska Internet of Things

Windows 8.1 – aktualizacja z problemami

Użytkownicy aktualizacji 8.1 dla systemu Windows 8 zgłaszają już problemy z jej zainstalowaniem, a z pierwszych raportów wynika, że jedną z przyczyn mogą być problemy ze sterownikami. Ze wstępnych wypowiedzi przedstawicieli Microsoftu wynika, że przyczyną problemów mogą być niekompatybilne sterowniki do niektórych komponentów i urządzeń peryferyjnych. 

LG zaprezentuje urządzenia z Chrome OS?

Koncern LG Electronics złożył wnioski o zastrzeżenie szeregu znaków towarowych, zawierających frazę "Chrome". Wśród nich znalazły się m.in. ChromeOne, ChromeDesk oraz ChromeStation. Z informacji zawartych we wnioskach złożonych do amerykańskiego Urzędu Patentowego wynika, że nazwy przeznaczone są dla urządzeń z kategorii komputer/tablet. Zdaniem wielu analityków, ma to związek z planowaną premierą sprzętu LG z Chrome OS. Według niektórych komentatorów ChromeOne może być urządzeniem typowo konsumenckim (tabletem?), zaś nazwy ChromeDesk oraz ChromeStation sugerują, że może chodzić o komputery przeznaczone raczej dla użytkowników biznesowych.

RZECZPOSPOLITA

Apple robi niespodziankę. Koniec z iPadem

Najnowszy tablet Apple to już nie iPad, ale iPad Air. Jest cieńszy, mniejszy i lżejszy. - Projekt jest tak inny, tak dramatycznie inny, że postanowiliśmy zmienić nazwę — tłumaczy Phil Schiller, szef marketingu Apple. iPad Air zyskał mocny 64-bitowy procesor, taki sam jak w nowym iPhone 5S i układ M7 analizujący ruch użytkownika. Nowy „duży" iPad zapewnia do 10 godzin pracy i korzystanie z wideo Full HD. iPad Air zastąpi topowe wersje tabletów firmy. iPad Mini ma ekran o przekątnej 7,9 cala, ale rozdzielczość taką samą jak iPad Air, czyli 2048 na 1536 pikseli. W środku szybki procesor A7 i bateria wystarczająca — mimo niewielkich rozmiarów — na 10 godzin pracy.

GAZETA PRAWNA

Komisja Europejska pracuje nad opodatkowaniem Internetu

Przy KE powstała ekspercka grupa do spraw opodatkowania gospodarki wirtualnej. Chodzi o takie zjawiska jak np. crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe, które zdobywają coraz większą popularność. Wysoka Grupa Ekspercka do spraw Opodatkowania Cyfrowej Ekonomii składa się z siedmiu uznanych specjalistów w tym zakresie. Najważniejszym zadaniem grupy ma być wskazanie podstawowych problemów fiskalnych, z jakimi zmaga się nowoczesna gospodarka i wskazanie Komisji potencjalnych rozwiązań.

Lumia 2520 - czy tablet Nokii zagrozi iPadowi?

Na konferencji w Abu Zabi Nokia zaprezentowała kilka nowych urządzeń, a wśród nich pierwszy tablet z systemem operacyjnym Windows 8.1 RT. Nokia Lumia 2520 ma 10,1 cala, czterordzeniowy procesor Snapdragon 800 (2,2 GHz), 2 GB RAM oraz 32 GB pamięci flash. Dołączana klawiatura typu power-keyboard ma wbudowaną baterię, trackpad, a także dwa porty USB. Bez podłączenia klawiatury, z tabletu Nokii korzystać będziemy przede wszystkim w "kafelkowym" trybie Windowsa. Po jej podłączeniu, urządzenie zamienia się natomiast w funkcjonalnego laptopa. Nokia obiecuje, że wbudowana bateria umożliwi nawet 11 godzin pracy tabletu, a po podłączeniu power-keyboard ten czas może wydłużyć się o kolejne kilka godzin.

WYBORCZA.BIZ

Polski bank zgarnia tytuł najlepszego banku internetowego świata

Podczas konkursu „Distribution & Marketing Innovation Awards” mBank został uznany za najlepszy bank internetowy i mobilny na świecie. W konkursie organizowanym przez EFMA - organizację zrzeszającą ok. 3300 banków detalicznych ze 130 państw globu - oraz firmę konsultingową Accenture rywalizowało ponad 150 banków z 54 państw. mBank doceniono też za innowacyjność - otrzymał nagrodę w pożądanej kategorii "Most Disruptive Innovation".

Amazon sprzeda nam online to, na co patrzymy w realu

Nowa technologia opatentowana przez firmę Amazon po kształcie, na podstawie zdjęcia lub słownego opisu rozpozna produkty, które oglądamy w supermarkecie, księgarni czy u znajomych. Potem bezpośrednio przekieruje nas do ich ofert sprzedaży online. Nowe rozwiązanie będzie prawdopodobnie dostępne na tabletach Amazon Kindle Fire. Niewykluczone też, że będą z niego korzystać użytkownicy smartfonów marki Amazon. Pogłoski krążące w sieci sugerują, że firma pracuje przynajmniej nad trzema modelami takich urządzeń razem z tajwańską firmą HTC. Jedno z nich może trafić do sprzedaży już na początku przyszłego roku.

PULS BIZNESU

65-calowy TV od Apple

Według Bloomberga powołującego się na analityków z tokijskiej firmy badawczej Advanced Research Japan, prawdopodobnie już w IV kwartale 2014 roku Apple zacznie sprzedawać 65- I 55-calowe telewizory o ultrawysokiej rozdzielczości. 29 maja, prezes Tim Cook powiedział, że Apple koncentruje się na telewizji i chce stworzyć produkty, które mogą skorzystać z sukcesu odniesionego przez takie produkty jak Mac, iPhone czy iPad. Cena telewizora może oscylować w granicach 1500-2500 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200