Środowy Przegląd Prasy

Aero2 likwiduje punkty stacjonarne. Olbrzymie kolejki po darmowy internet… Chińska firma zarabiała miliony dolarów na usuwaniu z internetu negatywnych materiałów… Spór Googla z obywatelem Hiszpani ma kluczowe znaczenie dla przyszłości internetu… Potężne problemy telekomów: spada rentowność i liczba klientów… BlackBerry umożliwi transfer pieniędzy przez smartfon… Globalne wpływy na IT w górę mimo kryzysu… Sieć Play w 2012: ponad 3,4 mld zł przychodów… Wyszukiwarki podpowiadające linki wciąż legalne… Zaskakująca decyzja Yahoo ws. obowiązkowej pracy w biurze… Spotify w samochodach Forda…

COMPUTERWORLD

Z urządzeń Palm do telewizorów - HP sprzeda system webOS firmie LG

Środowisko operacyjne rozwijane pierwotnie pod kątem zastosowań mobilnych znajdzie zastosowanie m.in. w telewizorach LG. Po zamknięciu transakcji HP utrzyma prawo do wykorzystywania platformy webOS.

***reklama***

Jak skutecznie i praktycznie pokazać skalę możliwych zagrożeń bezpieczeństwa IT?

Stosowane rozwiązania bezpieczeństwa często nie chronią systemu IT organizacji. Nieustanne zmiany w systemach informatycznych ujawniają luki w bezpieczeństwie urządzeń, oprogramowania lub ich konfiguracji, narażające systemy IT na zagrożenia z zewnątrz. O tym, dlaczego testy penetracyjne stają się nieodzowne przy weryfikacji prawidłowości działania systemów bezpieczeństwa IT dowiecie się Państwo na warsztatach "Techniki hackingu i bezpieczeństwo w obliczu ataków i zagrożeń."

RZECZPOSPOLITA

Globalne wpływy na IT w górę mimo kryzysu

Według szacunków IDC wpływy ze sprzedaży smartfonów po raz pierwszy prześcignęły w ubiegłym roku te ze sprzedaży komputerów i sięgnęły 300 mld dol. Przychody ze sprzedaży komputerów wynosiły w tym czasie 233 mld dol.

Sieć Play w 2012: ponad 3,4 mld zł przychodów

Joergen Bang-Jensen, prezes P4, nie wyklucza, że 2012 r. telekom zakończy z ponad 10 mln aktywnych kart SIM.

Spotify w samochodach Forda

Szwedzki serwis muzyczny będzie dostępny w amerykańskich autach. Ford i Spotify zawarły partnerstwo strategiczne.

Wyszukiwarki podpowiadające linki wciąż legalne

Walczący o zmiany w ustawie o świadczeniu usług elektronicznych wydawcy wytykają resortowi cyfryzacji, że nadal nie rozwiązał problemu portali w rodzaju meczyki.pl.

Zaskakująca decyzja Yahoo ws. obowiązkowej pracy w biurze

Nowa szefowa portalu Yahoo, Marissa Mayer, nakazała pracownikom, którzy dotychczas zdalnie pracowali z domu, by od czerwca wrócili do biura, co ma podnieść ich kreatywność. Tymczasem liczba pracujących z domu podwoiła się w USA od 30 lat.

GAZETA PRAWNA

Potężne problemy telekomów: spada rentowność i liczba klientów

Niedawna gwałtowna wyprzedaż akcji Telekomunikacji Polskiej, która doprowadziła do spadku wyceny spółki z 15 mld zł w okolice 9 mld zł, mocno nadszarpnęła reputację telekomów, traktowanych dotychczas jako bezpieczne przystanie dla inwestorów. Telekomy w całej Europie borykają się z wielkimi problemami i tracą na wartości.

Spór Googla z obywatelem Hiszpani ma kluczowe znaczenie dla przyszłości internetu

To jest pytanie o przyszłość internetu. Tak Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych komentuje spór przed unijnym Trybunałem Sprawiedliwości., w którym obywatel Hiszpanii domaga się od wyszukiwarki internetowej Google usunięcia odnośnika do artykułu, w którym są już nieaktualne informacje na jego temat.

WYBORCZA.BIZ

Chińska firma zarabiała miliony dolarów na usuwaniu z internetu negatywnych materiałów

Jej klientami byli głównie urzędnicy i państwowe firmy. Rynek na poprawianie wizerunku ludzi władzy zaistniał, bo chińscy internauci, ponad pół miliarda ludzi, dobrali się urzędnikom do skóry.

Aero2 likwiduje punkty stacjonarne. Olbrzymie kolejki po darmowy internet

Tylko do końca lutego można uzyskać bezpłatny dostęp do internetu Aero2 w stacjonarnych punktach w Warszawie. W reakcji na tę decyzję pod dwoma punktami spółki w Warszawie od kilku dni ustawiają się potężne kolejki.

Branża muzyczna odżywa dzięki internetowi

W zeszłym roku przychody branży muzycznej wzrosły o 0,3 proc. Wzrost symboliczny, ale ważny - bo to pierwsza taka sytuacja od 1999 r.

PULS BIZNESU

BlackBerry umożliwi transfer pieniędzy przez smartfon

BlackBerry, kanadyjski producent smartfonów testuje usługę transferów pieniężnych, która ma pomóc w utrzymaniu odpływających rzesz klientów.

Bransoletka, która wyjawi co czujesz

Bransoletka, która pokaże czy jesteśmy weseli, smutni czy rozgniewani? To nie tylko kolejny futurystyczny gadżet, ale skuteczna pomoc w terapii dzieci z autyzmem, mających trudności z rozpoznawaniem emocji innych osób i okazywaniem swoich.


TOP 200