Środowy Przegląd Prasy

UPC chce przejąć konkurencyjne Multimedia Polska… Mobilny portfel i płatności komórką w Polsce od września… HTC uruchomi własny sklep z aplikacjami?... Google douczy użytkowników… KE przeznaczy więcej pieniędzy na rozwój tzw. inteligentnych miast… Fani kupili już 4 miliony gier o Wiedźminie… Platformy badawcze, czyli jak powinny współpracować firmy i uczelnie wyższe… Producent BlackBerry w ramach oszczędności sprzedaje odrzutowiec…

COMPUTERWORLD

Znamy finalistów konkursu Lider Informatyki 2012

19 przedsiębiorstw zakwalifikowało się do finału naszego konkursu Lider Informatyki 2012. Zwycięzców każdej z siedmiu kategorii poznamy 27 września w takcie Gali Lidera Informatyki.

Telefony na kartę pod kontrolą służb

Służby chcą, aby posłowie ograniczyli anonimową dostępność do telefonów prepaid w Polsce - podaje serwis Polityka.pl. Są one często wykorzystywane przez przestępców do prowadzenia nielegalnych interesów.

RZECZPOSPOLITA

KE przeznaczy więcej pieniędzy na rozwój tzw. inteligentnych miast

Komisja Europejska zwiększa finansowanie i łączy wysiłki trzech resortów, by rozwinąć program tzw. inteligentnych miast, efektywnie korzystających z technologii i energii. Efektem mają być modelowe projekty realizowane przez konsorcja przemysłowe i miasta.

Fani kupili już 4 miliony gier o Wiedźminie

CD Projekt Red liczy na rekordowy rok.

GAZETA PRAWNA

Pracownik ze smartfonem, koszty pod kontrolą

Wciąż zwiększająca się liczba firm zatrudniających pracowników mobilnych oraz konieczność optymalizacji kosztowej przedsiębiorstw pod względem wykorzystania zasobów osobowych otwierają rynek na nową usługę - monitoring GPS pracowników. Dostawca mobilnej nawigacji GPS, spółka NaviExpert, wraz z liderem technologii lokalizacji, firmą Finder planują ją wprowadzić na przełomie trzeciego i czwartego kwartału. Usługa będzie oferowana u operatorów telefonii komórkowej.

HTC uruchomi własny sklep z aplikacjami?

Według Financial Times, firma HTC zamierza uruchomić swój własny sklep z aplikacjami. Podążając tym samym drogą przetartą przez konkurentów z Apple i Nokii.

WYBORCZA.BIZ

Platformy badawcze, czyli jak powinny współpracować firmy i uczelnie wyższe

Po 500 mln zł dadzą rząd i prywatne firmy na badania polskich technologii wydobycia gazu łupkowego. Resort nauki liczy, że nowymi pomysłami zachęci przemysł do większego finansowania nauki.

Mobilny portfel i płatności komórką w Polsce od września

Już we wrześniu - jako pierwsi w Europie - zamiast z portfelem wypchanym gotówką i licznymi kartami pójdziemy na zakupy tylko z telefonem komórkowym.

UPC chce przejąć konkurencyjne Multimedia Polska

UPC i fundusze private equity ostrzą sobie zęby na Multimedia Polska, numer trzy na polskim rynku kablowym. Cena za przejęcie może wynieść 700 mln euro.

PULS BIZNESU

Producent BlackBerry w ramach oszczędności sprzedaje odrzutowiec

Firma Research In Motion, która od 2008 r. straciła 95 proc. rynkowej wartości, sprzedaje jeden ze swoich dwóch biznesowych odrzutowców, by oszczędzić 1 mld USD kosztów operacyjnych.

Google douczy użytkowników

Google chce pokazać użytkownikom jak lepiej mogą wykorzystać oferowane narzędzia. Gigant organizuje kurs.

Apple kończy z zieloną polityką?

Apple, producent takich gadżetów jak iPad i iPhone poprosił o usunięcie 39 swoich produktów z "zielonego" rejestru EPEAT.

NETWORLD

Wyłączenie serwerów DNSChangera nie spowodowało katastrofy

Wczoraj ostatecznie wyłączono serwery, których zadaniem było zapewnienie dostępu do sieci WWW internautom, których komputery zainfekowane były przez złośliwy program DNSChanger. Zdaniem amerykańskich dostawców Internetu, tamtejsi internauci nie odczuli w związku z tym poważniejszych problemów.

6 sposobów na zwiększenie wydajności sieci komórkowych

Szybsze wysyłanie i odbieranie danych w sieciach mobilnych wymaga wdrożenia wielu zmian. Dostawcy usług i operatorzy już teraz inwestują w nowe technologie, które równolegle z rozwojem sieci HSPA i LTE udostępnią użytkownikom przepustowości sięgające 1 Gb/s.


TOP 200