Środowy Przegląd Prasy

Trojan zaatakował drukarki… Przybywa amatorów e-bankingu… Microsoft na razie nie zamierza produkować własnych telefonów… Rośnie popyt na biznesowe informacje… Akcje producenta BlackBerry ostro w dół… Samsung nie nadąża z dostawami Galaxy S III… Nowa funkcja na Facebooku… Facebook chce zatrudnić 17-latkę…

COMPUTERWORLD

Microsoft na razie nie zamierza produkować własnych telefonów

Przedstawiciele koncernu zdementowali pogłoski mówiące o tym, że Microsoft zamierza wypuścić na rynek własną linię telefonów komórkowych opartych na systemie operacyjnym Windows Phone 8. W najbliższym czasie jedyną tego typu nowością w ofercie koncernu z Redmond mają być tablety Surface.

Specjaliści i menedżerowie IT otwarci na zmiany zawodowe

Co trzeci specjalista i menedżer z obszaru IT zmienił pracę w przeciągu ostatniego roku. Aż 69% badanych przedstawicieli tej branży deklaruje, że zdecydowałoby się na zmianę miejsca zamieszkania dla atrakcyjniejszego stanowiska pracy. W świetle najnowszych wyników cyklicznego badania Antal International specjaliści i menedżerowie są bardzo otwarci na zmiany zawodowe.

RZECZPOSPOLITA

Przybywa amatorów e-bankingu

Na koniec I kwartału 2012 r. w Polsce mamy ponad 10,5 mln aktywnych użytkowników bankowości elektronicznej.

Rośnie popyt na biznesowe informacje

Chodzi o branżowe raporty, badania konsumenckie, ale i o cenne marketingowe informacje dotyczące użytkowników sieci społecznościowych.

Samsung nie nadąża z dostawami Galaxy S III

Opóźnienie dostaw Galaxy S III w ciągu jednego miesiąca mogło kosztować Samsunga nawet 2 mln niesprzedanych smartfonów.

GAZETA PRAWNA

Nowa funkcja na Facebooku

Na Facebooku pojawiła się właśnie nowa, ciekawa funkcja. "Edit" umożliwia edycję i zmianę zamieszczonych już na serwisie wpisów.

Akcje producenta BlackBerry ostro w dół. Musiałby zwolnić 90 proc. załogi aby wyjść na zero

Notowania kanadyjskiej firmy Research In Motion, producenta telefonu BlackBerry, znowu drastycznie spadły, tym razem z powodu negatywnych rekomendacji banku Morgan Stanley, który wskazał na gwałtowne pogorszenie sytuacji finansowej koncernu.

Trojan zaatakował drukarki

Analitycy bezpieczeństwa z firmy Symantec ostrzegli o nowym zagrożeniu jakie stanowi trojan Milicenso. Zablokował on tysiące drukarek w firmach USA, Unii Europejskiej, Indii i Południowej Ameryki.

PULS BIZNESU

Facebook zmienił adresy e-mail użytkowników

Jeśli bliżej przyjrzysz się swoim informacjom kontaktowym, to zauważysz zmianę, o której nikt cię nie poinformował.

Facebook chce zatrudnić 17-latkę

Facebook chce zatrudnić nastolatkę, ale ona jeszcze nie zdecydowała, czy chce tę pracę przyjąć.

NETWORLD

TOP500 superkomputerów: USA odzyskuje koronę, Europa dominuje w pierwszej 10

W najnowszym rankingu TOP500 zwyciężył superkomputer IBM Sequoia z USA, zastępując dotychczasowego lidera - japoński Fujitsu K Computer. W pierwszej dziesiątce najwięcej - 4 superkomputery ma Europa (dwa Niemcy, po jednym Włochy i Francja), 3 pracują w USA, 2 znajdują się w Chinach i jeden w Japonii. Wśród 500 najlepszych znajdziemy pięć polskich superkomputerów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200