Środowy Przegląd Prasy

Połowa klientów woli zwykłe telefony od smartfonów… Już ponad 10 tys. dostępnych aplikacji w Mac App Store… Microsoft inwestuje w e-książki… Rosjanie ostro grają w sieci… Szansa dla sklepów offline… Zobacz największe giełdowe debiuty firm internetowych… Fiskus ściga pirackie oprogramowanie…

COMPUTERWORLD

Comarch za 12 mln zł kupuje firmę Esaprojekt

Krakowski producent oprogramowania poinformował o zakupie 100% udziałów spółki wyspecjalizowanej w rozwiązaniach dla służby zdrowia i logistyki. Wartość transakcji sięga 12,2 mln zł.

Komisja Europejska upomina Polskę w sprawie przepisów o pieniądzu elektronicznym

Według przedstawicieli Komisji Europejskiej Polska oraz pięć innych krajów członkowskich UE nie zastosowało się w pełni do zapisów przyjętej w 2009 roku dyrektywy wprowadzającej instytucję pieniądza elektronicznego oraz regulującej formy nadzoru ostrożnościowego nad jego obrotem.

RZECZPOSPOLITA

Kto jest technologicznym mistrzem świata

W krótkim odstępie czasu firmy Apple i Samsung ogłosiły rekordowe wyniki uzasadniające ich roszczenia do tytułu światowego lidera w branży technologicznej. Yves Adaken z miesięcznika "L’Expansion" porównuje tych gigantów pod czterema względami.

Microsoft inwestuje w e-książki

We współpracy z Microsoftem powstanie nowy oddział Barnes & Noble zajmujący się cyfrowymi interesami firmy sprzedającej książki.

Rosjanie ostro grają w sieci

Ponad 668 mln dolarów wydali w minionym roku na gry on-line mieszkańcy Rosji. To 3 proc. światowego rynku.

Szansa dla sklepów offline

Popularyzacja zakupów w sieci, a także smartfonów doprowadziła do tego, że powoli zaciera się granica między sklepami internetowymi i tradycyjnymi.

GAZETA PRAWNA

Połowa klientów woli zwykłe telefony od smartfonów

Producenci telefonów i sieci komórkowe promują smartfony, bo są droższe od tradycyjnych komórek i pozwalają na korzystanie z internetu, co oznacza dodatkowe zyski dla firm. Ale duża grupa klientów wciąż chce kupować zwykłe aparaty.

Zobacz największe giełdowe debiuty firm internetowych

Zbliża się dzień długo wyczekiwanego debiutu - 17 lub 24 maja Facebook wchodzi na giełdę. I wszytko wskazuje na to, że będzie to debiut rekordowy. Już dawno na Wall Street nie pojawił się taki gigant z branży IT. W przeszłości zdarzały się jednak równie imponujące pod względem wartości IPO firm internetowych. Zobacz, jak radzili sobie na giełdzie koledzy Marka Zuckerberga.

Już ponad 10 tys. dostępnych aplikacji w Mac App Store

Na wirtualnych półkach Mac App Store jest już dostępnych ponad 10 tys. aplikacji. Ostatnią dużą premierą było wydanie w nim systemu operacyjnego OS X Lion.

PULS BIZNESU

Fiskus ściga pirackie oprogramowanie

Do przedsiębiorców posiadających nielegalne oprogramowanie może zapukać skarbówka. Będą też mieć problemy z eksportem towarów.

NETWORLD

ECM - zarządzanie treścią z wyższej półki

System zarządzania treścią ECM (Enterprise Content Management) pozwala na zarządzanie dokumentami firmy oraz informacjami przeznaczonymi do prezentacji na stronach webowych i w innych kanałach komunikacji. Od właściwego wyboru rozwiązania zależy możliwość elastycznego operowania na zgromadzonych danych, zwłaszcza że dane te mają coraz więcej typów i formatów.


TOP 200