Środowy Przegląd Prasy

Play kończy z ostrymi obniżkami cen… Apple najbardziej wartościową spółką świata… Fiskus tropi sklepy w sieci nawet za granicą… Netia chce być jeszcze większa… Nowa polityka prywatności Google powszechnie krytykowana… Wybory i walentynki w niechcianych e-mailach… Kup franki na spłatę kredytu za pośrednictwem smartfona… Urząd w Poznaniu otworzył API swojego BIP-u…

COMPUTERWORLD

Nowa polityka prywatności Google powszechnie krytykowana

Na początku marca firma Google zamierza wprowadzić szereg zmian w polityce prywatności. Zmiany mają pozwolić na wymianę informacji na temat zachowań i preferencji użytkowników między poszczególnymi usługami i rozwiązaniami Google. Pojawiają się jednak głosy mówiące, że planowane zmiany stoją w sprzeczności z unijnym prawem oraz porozumieniami obowiązującymi w Stanach Zjednoczonych.

Urząd w Poznaniu otworzył API swojego BIP-u

Poznański Magistrat coraz szerzej otwiera dostęp do zasobów informacji publicznej. Urząd Miasta otworzył API Biuletynu Informacji Publicznej, umożliwiając w pełni automatyczne pobieranie treści i ich ponowne wykorzystanie.

***reklama***

Jak zwiększyć efektywność wykorzystania IT - ostatnie wolne miejsca

Jeszcze tylko kilka dni otwarta jest rejestracja na roadshow, którego wiodącym tematem będą sposoby obniżania kosztów IT dzięki wirtualizacji i chmurze. Zapraszają Fujitsu, Intel, Veracomp. Udział jest bezpłatny. Więcej informacji TUTAJ >>

***

RZECZPOSPOLITA

Fiskus tropi sklepy w sieci nawet za granicą

E-sklep na serwerze w raju podatkowym nie pozwala uniknąć daniny Jego właściciel i tak rozlicza podatek dochodowy w Polsce O miejscu opodatkowania decyduje to, gdzie mieszka przedsiębiorca.

Wybory i walentynki w niechcianych e-mailach

W styczniu cyberprzestępcy rozsyłający spam najczęściej wykorzystywali temat walentynek, wyborów w Rosji i Stanach Zjednoczonych oraz zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

GAZETA PRAWNA

Play kończy z ostrymi obniżkami cen. Teraz pracuje nad zyskownością

W ubiegłym roku Play kolejny raz wyraźnie zwiększył przychody i rentowność, odbierając Orange, Plusowi i T-Mobile kolejne 1,92 mln klientów - wynika z danych ujawnionych wczoraj podczas konferencji Mobile World Congress w Barcelonie.

Kup franki na spłatę kredytu za pośrednictwem smartfona

Raiffeisen Bank uruchomił aplikację, która umożliwia zakup walut obcych za pośrednictwem smartfona. R-dealer, bo tak nazywa się aplikacja, działa wraz z mobilnym bankiem oferowanym przez tę instytucję i kierowany jest przede wszystkim do sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Prezes Netii: Chcemy być jeszcze więksi, nie rezygnujemy z dalszej konsolidacji rynku

Netia chce być jeszcze większa. Ale po przejęciu Dialogu i Crowleya nie ma już do przejęcia wielu podmiotów podobnej wielkości - mówi w wywiadzie dla DGP Mirosław Godlewski, prezes Netii.

WYBORCZA.BIZ

Apple najbardziej wartościową spółką świata. Warta ponad 500 mld dolarów

Podczas wtorkowej sesji na Wall Street wartość akcji Apple'a sięgnęła dokładnie 501 mld. Za jedną akcję trzeba było zapłacić 532,35 dolarów.

NETWORLD

Carrier Ethernet 2.0: lepsze zarządzanie i SLA połączeń między sieciami operatorskimi a firmowymi LAN/WAN

Bob Metcalf, żywa legenda i współtwórca technologii Ethernet, ogłosił 23 lutego podczas konferencji NetEvents wprowadzenie przez Metro Ethernet Forum (MEF) nowej wersji (2.0) specyfikacji Carrier Ethernet. Ma ona ułatwić operatorom zarządzanie i współdzielenie ruchu ethernetowego w sieciach operatorskich i WAN, oraz poprawę warunków umów SLA.

Nowe przełączniki HP z technologią OpenFlow

HP wprowadził do oferty trzy nowe serie przełączników LAN. Wykorzystują one OpenFlow - protokół open source, implementowany w przełącznikach i routerach, dzięki któremu użytkownicy takich urządzeń mogą sterować przepływami strumieni pakietów i określać jakimi ścieżkami pakiety są transmitowane, realizując te zadania niezależnie od warstwy sprzętowej rozwiązań.


TOP 200