Środowy Przegląd Prasy

Prawie 17 mln internautów w Polsce… Więcej miejsc z szybkim dostępem do Internetu… Samorządy budują, a UKE nie udało się przekonać Unii… Policja zamknęła 2000 sklepów internetowych… Apple największym producentem komputerów… Branża internetowa protestuje przeciwko planom usuwania reklam przez T-Mobile… Intel inwestuje w dotykanie na ekranie… Samsung rozpocznie współpracę z Google TV?... Supersoczewki wyświetlą twoje maile… Szefowie największych polskich firm w Internecie…

COMPUTERWORLD

Ochrona sieci bezprzewodowych

Firmowe stacje robocze powinny łączyć się tylko do firmowych sieci, a laptopy muszą być zablokowane na obce sieci w budynku przedsiębiorstwa - to niektóre rady dotyczące ochrony sieci.

Alior uruchomi nowy bank internetowy

Alior Sync wystartuje w połowie przyszłego roku. Będzie "pierwszym bankiem internetowym nowej generacji".

Słabe wyniki HP - kryzys, czy skutki wcześniejszych decyzji?

Ostatni kwartał 2011 roku finansowego HP przyniósł ogromny spadek rentowności koncernu. Nie bez znaczenia dla wyników firmy były zmiany w strukturach kierowniczych, publicznie ogłaszane, a następnie anulowane decyzje dotyczące modelu biznesowego. Teraz władze koncernu zapowiadają większą przewidywalność podejmowanych działań.

Cyfrowe państwo ministra Boniego

Od nowego ministra oczekuje się integracji projektów związanych z informatyzacją administracji. Czy sobie z tym poradzi, gdy w grę wchodzi tak wiele podmiotów, interesów i punktów widzenia?

RZECZPOSPOLITA

Prawie 17 mln internautów w Polsce

Gros z 16,65 mln osób, które wchodzą w Polsce do sieci, to doświadczeni internauci - prawie 53 proc. korzysta z Internetu od więcej niż 5 lat. Dalsze blisko 25 proc. wchodzi do sieci od 3 do 5 lat.

Więcej miejsc z szybkim dostępem do Internetu

Przybywa miejscowości, których mieszkańcy mogą korzystać z usługi dostępu do sieci w Cyfrowym Polsacie w technologii LTE.

Samorządy budują, a UKE nie udało się przekonać Unii

Komisja Europejska nie zgadza się na propozycje UKE zmierzające do przyspieszenia niwelacji tzw. "białych plam" i liczby osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym w naszym kraju - wynika z korespondencji Polski z Brukselą.

Apple największym producentem komputerów

Apple wypiera HP z pierwszego miejsca w rankingu producentów komputerów - podają Canalys i IDC. Pozycję lidera zawdzięcza sprzedaży iPadów.

GAZETA PRAWNA

Wojna w sieci: zaatakują T-Mobile

Branża internetowa protestuje przeciwko planom usuwania reklam przez T-Mobile. Sieć zbiera siły do starcia z operatorem i grozi, że zablokuje jego klientów, którzy zażądają wycięcia banerów. Do gry wkracza UKE.

Raport: Szefowie największych polskich firm w Internecie

"Bossem Polskiej Gospodarki w Social Media" został Maciej Witucki z TP - wyliczył Kompas Social Media w najnowszym raporcie. Na drugim miejscu wśród "bossów" znalazł się Tomasz Zadroga (PGE), na trzecim - Cezary Stypułkowski (BRE Bank).

WYBORCZA.BIZ

Samsung rozpocznie współpracę z Google TV?

Samsung, największy na świecie producent telewizorów, jest na finiszu negocjacji w sprawie Google TV. Ale wcześniejsi partnerzy są ostrożni.

Wyniósł z firmy poufne informacje. Dyskowy proces o 500 mln dolarów

Wielcy producenci twardych dysków w sądzie: Seagate oskarża Western Digital o kradzież poufnych informacji. I żąda 525 mln dol.

PULS BIZNESU

Policja zamknęła 2000 sklepów internetowych

Ponad 2000 sklepów internetowych sprzedających fałszywe bądź nieistniejące produkty zostało zamkniętych przez brytyjską policję - informuje BBC.

Intel inwestuje w dotykanie na ekranie

Amerykański potentat chce w Polsce zamienić ekrany LCD z reklamami w multimedialne cacka.

Supersoczewki wyświetlą twoje maile

Bioniczne soczewki kontaktowe, które wyświetlają obrazy przed oczami noszących je osob, przeszły pomyślnie laboratoryjne testy - informuje BBC.

NetWorld

OpenPGP JavaScript - szyfrowanie poczty w przeglądarce

Niemiecka firma Recurity Labs udostępniła rozszerzenie dla przeglądarki Chrome, dzięki któremu możliwe jest szyfrowanie korespondencji elektronicznej w webowych systemach pocztowych. GPG4Browsers jest opartą na JavaScript przeglądarkową implementacją specyfikacji OpenPGP.

Rynek wirtualizacji: konkurencja coraz większa

Czy VMware utraci część rynku wirtualizacji, a jeżeli tak, to na czyją korzyść: Microsoftu, Red Hat czy Citrix? Dziesięć lat temu takie dywagacje byłyby bezprzedmiotowe, ponieważ na rynku praktycznie była tylko VMware. Jednak teraz jej dominacji na rynku wezwanie rzucają Microsoft, Citrix i Red Hat.


TOP 200