Środowy Przegląd Prasy

Apple najbardziej wartościową firmą świata… E-handel rośnie w siłę, przybywa konkurentów Allegro… Apple wprowadza "tanie" iMac’i… E-sklepy podpisały kodeks dobrego postępowania… Comarch udostępnia aplikację Facebook shop… Narodowa Jednostka Europolu z nowym systemem ochrony informacji niejawnych… Jak najkorzystniej korzystać z internetu na wakacjach…

COMPUTERWORLD

Wsparcie techniczne, czyli rzecz o umowie serwisowej

System klasy ERP jest często przyrównywany do układu nerwowego firmy. Na jego sprawności trudno więc oszczędzać.

Comarch udostępnia aplikację Facebook shop

Najnowsza wersja oprogramowania Comarch iSklep24 umożliwia firmom uruchomienie e-sklepu wewnątrz serwisu Facebook. Choć obecnie zakupy za pośrednictwem Facebooka są nowością na polskim rynku usług e-commerce, zdaniem przedstawicieli firmy trend f-commerce będzie się z czasem rozwijał i zyskiwał zwolenników.

Narodowa Jednostka Europolu z nowym systemem ochrony informacji niejawnych

3 sierpnia br. zakończyło się wdrożenie systemu ochrony informacji niejawnych w Narodowej Jednostce Europolu. Zadaniem systemu jest zwiększenie bezpieczeństwa przekazywanych informacji oraz usprawnienie przekazywania danych pomiędzy Komendą Główną Policji a Europolem.

GAZETA PRAWNA

Jak najkorzystniej korzystać z internetu na wakacjach

Plaża, drink i laptop z dostępem do internetu - tak coraz więcej Polaków spędza urlop. Jak sprawdził "DGP", jeżeli z mobilnego dostępu do sieci chcemy korzystać tylko w wakacje, bardziej opłaca się wybrać ofertę na kartę niż abonamentową. Tym bardziej że sieci rozszerzają swoją ofertę. Paczkę danych można kupić już za 5 złotych.

E-handel rośnie w siłę, przybywa konkurentów Allegro

Allegro przybywa kolejnych rywali. Na jego terytorium próbują teraz wkroczyć Groupon, który ofertę usług wzbogacił o towary, i nowy serwis aukcyjny clicXS, stworzony przez programistów Facebooka oraz Google’a.

E-sklepy podpisały kodeks dobrego postępowania. Będą go przestrzegać?

"Podaj swój adres. Zapewnij danym swoich klientów bezpieczeństwo. Nie ukrywaj kosztów dostawy ani tego, ile czasu ona zajmie..." - Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB opracował właśnie dobre zasady e-commerce. Podpisali go już potentaci branży.

WYBORCZA.BIZ

Apple najbardziej wartościową firmą świata

Amerykański koncern Apple Inc. stał się we wtorek najbardziej wartościową firmą świata, wyprzedzając firmę naftową Exxon Mobil Corp.

PULS BIZNESU

Apple wprowadza "tanie" iMac’i

Nowy iMac wprowadzony na rynek przez Apple jest tańszy o średnio 200 USD, posiada wolniejszy procesor, słabszą specyfikację i jest przeznaczony dla szkolnictwa.

NetWorld

Płyta mikroholograficzna o pojemności 500 GB

Naukowcy z laboratoriów GE Global Research Center opracowali technologię mikroholograficzną wykorzystującą niebieski laser, dzięki której na nośniku zbliżonym do DVD można zapisać do 500 GB danych. Taka ilość informacji odpowiada zawartości 20 płyt Blu-ray lub ponad 100 płyt DVD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200