Środowy Przegląd Prasy

Pasma nie przeszkodzą w walce o Plusa… Trybunał w Wiedniu odrzucił wniosek Telekomunikacji Polskiej… Ericsson przejmuje Telecordię… E-myto ma być na czas… Kredyt technologiczny na nowych zasadach: 278 mln zł z UE może rozejść się na pniu… Haker ukradł z urzędu pracy prawie milion koron… UKE unieważnił przetarg, który wygrały CenterNet i Mobyland… Na cyfrową rozrywkę wydajemy coraz więcej…

COMPUTERWORLD

Markowi celebryci wspierają branżę IT

Po wielu latach wyścigów na wydajność i niezawodność sprzętu wiele firm hi-tech zaczyna poszukiwać swojej osobowości i stylu.

Naukowcy wnioskują o prawie 2 mld zł na badania podstawowe

Jutro (15 czerwca) mija termin składania wniosków o dofinansowanie prac badawczo-rozwojowych przez Narodowe Centrum Nauki.

Czy wyrok sądu wpłynie na decyzję władz Oracle o wsparciu dla platformy Intel Itanium?

Zdaniem władz koncernu HP decyzja kierownictwa Oracle o zaniechaniu rozwoju oprogramowania dla platformy Intel Itanium stanowi naruszenie wiążących prawnie zobowiązań względem firmy HP oraz ponad 140 tys. wspólnych klientów obu firm. Przedstawiciele HP nie ukrywają, że uruchomione zostały formalne procedury, których finałem może być proces sądowy.

Jak przekonać zarząd do bezpieczeństwa IT

W większości zaleceń dotyczących bezpieczeństwa teleinformatycznego takich jak ISO 27002 na jednym z pierwszych miejsc wymieniane jest uzyskanie wsparcia zarządu. Tylko jak to wsparcie uzyskać?

RZECZPOSPOLITA

E-myto ma być na czas

Za dwa tygodnie powinien ruszyć elektroniczny system poboru opłat od ciężarówek. Wciąż nie są ustawione wszystkie bramownice, a sprzedanych zostało zaledwie 56 tys. urządzeń do rejestrowania przejechanych tras.

Pasma nie przeszkodzą w walce o Plusa

Zygmunt Solorz-Żak nie boi się, że straci Polkomtela przez zbyt dużą liczbę częstotliwości.

Haker ukradł z urzędu pracy prawie milion koron

Prawie milion koron (160 tys. zł) ukradł z urzędu pracy w zachodnich Czechach 25-letni haker, który włamał się do sieci komputerowej tej instytucji.

Audytel o sprzedaży Polkomtela: akcjonariusze wybrali dobry moment

"Z punktu widzenia Skarbu Państwa udana sprzedaż Polkomtela będzie jednoznacznie korzystna finansowo, całkowicie neutralna w aspekcie bezpieczeństwa telekomunikacyjnego oraz korzystna wizerunkowo" - ocenili analitycy firmy doradczej Audytel w przedstawionym dziś raporcie "Analiza procesu sprzedaży Polkomtel SA".

GAZETA PRAWNA

Kredyt technologiczny na nowych zasadach: 278 mln zł z UE może rozejść się na pniu

Już ponad 100 małych i średnich przedsiębiorstw ustawiło się w kolejce po kredyt technologiczny przyznawany na nowych zasadach.

WYBORCZA.BIZ

Na cyfrową rozrywkę wydajemy coraz więcej

Wydatki na media i rozrywkę na całym świecie osiągną w 2015 r. wartość 1,9 bln dolarów. Ponad jedną trzeciej tej kwoty będą stanowiły technologie cyfrowe - uważają analitycy PricewaterhouseCoopers.

PARKIET

Trybunał w Wiedniu odrzucił wniosek Telekomunikacji Polskiej

Wiedeński Trybunał Arbitrażowy 10 czerwca br. odrzucił wniosek Telekomunikacji Polskiej o zawieszenie postępowania z wniosku duńskiej firmy DPTG, domagającej się w nim blisko 1,2 mld zł, z tytułu tzw. drugiej fazy rozliczeń między firmami w latach 2004-2009 - podało GN Store Nord, właściciel DPTG.

PULS BIZNESU

UKE unieważnił przetarg, który wygrały CenterNet i Mobyland

Urząd Komunikacji Elektronicznej unieważnił przetarg na częstotliwości radiowe, który w 2007 r. wygrały spółki CenterNet i Mobyland - poinformowała PAP prezes UKE Anna Streżyńska. Decyzja jest wynikiem zaskarżenia decyzji przez PTC przed sądem i wyroku NSA.

Ericsson przejmuje Telecordię

Szwedzki koncern telekomunikacyjny przejmie Telcordia Technologies za 1,15 mld USD.

NetWorld

Trend Micro: Nowe urządzenia chroniące przed włamaniami

Koncern Trend Micro wprowadza do oferty nowy sprzęt zabezpieczający, którego podstawowym zadaniem ma być blokowanie nieautoryzowanego dostępu do korporacyjnych zasobów. Przedstawiciele firmy zapewniają, że urządzenia z serii Real-Time Threat Management Solutions potrafią skutecznie wykrywać wszelkie podejrzane zachowania i automatycznie je blokować.

Office 365: Jeszcze za wcześnie by usługa przestała być betą?

Czy Office 365 dojrzał do pozbycia się przydomku "beta"? Doświadczenia użytkowników wciąż wskazują na wiele problemów z tą usługą.

BYWALEC

TP gromadzi integratorskie kadry

Jak się dowiadujemy na dyrektora handlowego Integrated Solutions - nowej spółki w Grupie TP - powołano Andrzeja Zająca, byłego wiceprezesa Solidexu. Teraz ponoć firma poszukuje account managerów. Inżynierów pozyskała już z rynku wcześniej…


TOP 200