Środowy Przegląd Prasy

Polacy szturmują sklepy w sieci... Ruszył kolejny etap sprzedaży Polkomtelu... UKE sprawdza, czy Novum podszywała się pod "Tepsę"... Oracle płaci 46 mln dol. kary za opłacanie naganiaczy... Sygnity pikuje po rekomendacji... AT&T masowo zawyżał rachunki dla użytkowników iPhonów i iPadów...

COMPUTERWORLD

Wiedza w bazach i systemach

Zacieranie się granic między firmami a ich otoczeniem wymaga nowych metod zarządzania. Dane występujące w postaci naturalnej zyskują nową jakość w wersji elektronicznej.

Skończyły się wolne pule adresowe IPv4

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, we wtorek (2 lutego) dwa ostatnie bloki adresowe pozostające w dyspozycji organizacji IANA przyznano agencji APNIC zarządzającej przyznawaniem adresów IP w regionie Azji i Pacyfiku. Zgodnie z ustalonymi wcześniej procedurami bezpieczeństwa oznacza to, że po jednym z pięciu niewykorzystanych bloków otrzymają organizacje zarządzające regionalnymi rejestrami adresów IP.

Unia Europejska współfinansuje projekt badawczy ABC4Trust z zakresu kontroli dostępu do usług online

Nowy projekt badawczo-rozwojowy finansowany ze środków UE ma koncentrować się na kwestiach związanych z ochroną i współdzieleniem danych osobowych gromadzonych przez dostawców usług cyfrowych. W ramach projektu powstań mają rozwiązania pozwalające na ograniczenie informacji przekazywanych w celu autoryzacji.

We Wrocławiu powstaje centrum wsparcia systemu QAD Enterprise Edition

Z roku na rok rośnie rola polskiego oddziału QAD jako regionalnego centrum kompetencji. Przemawia za tym m.in. potencjał rozwoju rynku.

RZECZPOSPOLITA

Część gmin dołoży do sieci

Wschodnie regiony zrzucą się na niektóre koszty utrzymania Internetu, reszta Polski nie.

Centra usług szukają specjalistów

Przybywa inwestycji w zaawansowane usługi biznesowe, które wymagają doświadczonych kadr.

Ruszył kolejny etap sprzedaży Polkomtelu

W nocy z poniedziałku na wtorek zaczęła się dystrybucja memorandum sprzedażowego Polkomtelu.

Polacy szturmują sklepy w sieci

W tym roku e-sklepy zwiększą sprzedaż o 1 mld zł, do 7,5 mld zł. To najlepiej od lat. Na tle innych krajów to jednak wciąż mało. Najchętniej kupujemy w sieci elektronikę, najmocniej zyskują książki, filmy i żywność.

GAZETA PRAWNA

AT&T masowo zawyżał rachunki dla użytkowników iPhonów i iPadów

Amerykański telekom AT&T "systematycznie" zawyżał opłaty za użytkowanie iPhone’ów i iPadów poprzez podnoszenie liczby ściąganych plików oraz dodawanie fikcyjnych danych o ruchu internetowym - wynika z pozwu skierowanego do sądu federalnego w Kalifornii.

WYBORCZA.BIZ

UKE sprawdza, czy Novum podszywała się pod "Tepsę"

UKE wszczyna postępowanie przeciw Telekomunikacji Novum. Zarzut? Podszywanie się pod "Tepsę" i tym samym oszukiwanie klientów.

Oracle płaci 46 mln dol. kary za opłacanie naganiaczy

Amerykański Departament Sprawiedliwości wytoczył trzy lata temu firmie Sun proces za przekupywanie firm konsultingowych doradzających agencjom rządowym. W zamian za łapówki eksperci mieli rekomendować produkty Suna. W międzyczasie spółkę przejął Oracle. Nowy właściciel uznał, że lepiej sprawę zakończyć i w ramach ugody zgodził się zapłacić 46 mln dol.

PARKIET

Sygnity pikuje po rekomendacji

Ponad 7 proc. tracą aktualnie akcje Sygnity w reakcji na rekomendację ING. Analitycy biura zalecają sprzedaż papierów informatycznej firmy.

NetWorld

Hakerskie ataki przez telnet

Według danych firmy Akamai, telnet - 40-letni już protokół zdalnej sesji, umożliwiający komunikację ze zdalnym komputerem - coraz częściej jest wykorzystywany do ataków na serwery korporacyjne za pośrednictwem sieci mobilnych.

Intel wyeliminuje ataki zero-day?

Intel zapowiedział, że już niedługo jego procesory będą oferowały system bezpieczeństwa, który wyeliminuje możliwość ataków zero-day. Jeśli byłaby to prawda, wiele problemów dotyczących bezpieczeństwa komputerowego zostałoby wyeliminowanych.

IBM zapowiada Lotus Symphony w modelu usługowym

W drugiej połowie br. IBM chce wprowadzić do oferty dostępny w formie usługi pakiet aplikacji biurowych oparty na oprogramowaniu Lotus Symphony. W modelu usługowym dostępny będzie edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny oraz aplikacja ułatwiająca tworzenie prezentacji.

CEO

Kim jest CIO Roku 2010? Kim jest CIO Nowego Wzoru?

Jurorzy konkursu CIO Roku opowiadają, jakiego CIO poszukiwali. Kim jest CIO przyszłości, jakie cechy, kompetencje reprezentuje, z jakimi zmierzy się wyzwaniami i jaką pozycję może objąć w firmie?

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200