Środowy Przegląd Prasy

Mariaż Netii i PTC to byłby dobry biznes... Sygnity oczekuje pozytywnych skutków długotrwałej naprawy spółki... Ipla w 2011 roku: wzrost przychodów o połowę... Facebook nie zadebiutuje na giełdzie?... W marcu więcej na temat planów rynkowych nowego prezesa HP... Amazon za darmo... Optimus: Iwiński już nie sprzeda...

COMPUTERWORLD

Nakłady na ICT w polskich firmach według GUS

GUS opublikował raport "Społeczeństwo informacyjne w Polsce", w którym prezentuje m.in. dane na temat nakładów finansowych na informatykę w polskich firmach w 2009 r. Z raportu wynika, że mimo kryzysu gospodarczego większość dużych firm w Polsce kupowała sprzęt IT i usługi telekomunikacyjne. Niewiele firm korzystało natomiast z alternatywnych form pozyskiwania sprzętu IT tj. leasing czy wynajem.

http://

Ministerstwo Gospodarki uważa, że potrzebujemy przejrzystych i precyzyjnych miar, które będą mogły być wykorzystane w procesie planowania i monitoringu prowadzonych projektów związanych z gospodarką elektroniczną. Odbyło się już pierwsze spotkanie z przedstawicielami branży i firmami konsultingowymi, które mają pomóc w opracowaniu odpowiednich mierników.

W marcu więcej na temat planów rynkowych nowego prezesa HP

Od sierpnia ubiegłego roku nie milkną spekulacje na temat strategicznych planów rozwoju koncernu HP. Mówi się m.in. o większej koncentracji na oprogramowaniu, restrukturyzacji na szczeblu kierowniczym i planowanych przejęciach. Z nieoficjalnych informacji wynika, że szczegóły dotyczące strategii rynkowej koncernu HP zostaną ujawnione w połowie marca.

RZECZPOSPOLITA

Facebook nie zadebiutuje na giełdzie?

Największy na świecie serwis społecznościowy pozyskał 1,5 mld dol. dofinansowania. Skłonność inwestorów do zasilania serwisu gotówką stawia pod znakiem zapytania jego ewentualny debiut na giełdzie.

Amazon za darmo

E-sklepy na świecie stawiają na darmową dostawę towarów do klientów niezależnie od kwoty zamówienia. W Polsce to ciągle rzadkość.

Sygnity oczekuje pozytywnych skutków długotrwałej naprawy spółki

Sygnity dzięki prowadzonej restrukturyzacji ma coraz większe szanse wyjść z kłopotów finansowych, w których tkwiło od kilku lat

Ipla w 2011 roku: wzrost przychodów o połowę

Należąca do spółki Redefine kontrolowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka internetowa platforma Ipla zamknęła 2010 r. z przychodami nieprzekraczającymi 20 mln zł.

PARKIET

Optimus: Iwiński już nie sprzeda

Wtorkowa sesja była pierwszą, po czterech wzrostowych, na której akcje Optimusa traciły na wartości. Jeszcze rano kurs przebił na chwilę poziom 5 zł. Potem zaczął jednak szybko spadać. Przejściowo tracił nawet 6,3 proc. Kurs wynosił wówczas 4,57 zł.

PULS BIZNESU

Mariaż Netii i PTC to byłby dobry biznes

Działania operatorów, telefonia stacjonarna i komórkowa, świetnie się uzupełniają.

NetWorld

Pakiety hostingowe 1&1 oraz serwery do wynajęcia

Firma 1&1 rozszerzyła swoją ofertę na polskim rynku o nowe pakiety hostingowe dla firm i użytkowników indywidualnych oraz możliwość skorzystania z usług wynajmu zdalnych serwerów fizycznych oraz wirtualnych.

Najlepsze techniki hakerskie 2010 roku - top 10

Atak grożący bezpieczeństwu internetowych transakcji bankowych został uznany "numerem 1" wśród nowych technik hakerskich zaprezentowanych w 2010 r.


TOP 200