Środowy Przegląd Prasy

Empik i Merlin połączą się dopiero w przyszłym roku... Apple może kupić Sony... Reklamodawcy lubią Facebooka... Nawet 800 mln zł będzie kosztować informatyzacja placówek ochrony zdrowia... Inwestycje Exatelu wyniosły jak do tej pory ok. 40 mln zł... Eksperci szukają pomysłu na cyfrową telewizję... Dzienniki urzędowe tylko w formie elektronicznej... USA liderem innowacji w biznesie...

COMPUTERWORLD

Unijne manewry cyberbezpieczeństwa

Unia Europejska planuje przeprowadzenie w przyszłym miesiącu ćwiczeń w dziedzinie ochrony przed cyberterroryzmem.

Długa mobilna ewolucja

W czerwcu 2010 r. minęło 18 lat od uruchomienia telefonii komórkowej w Polsce. Można by się spodziewać, że rynek ten powinien już dojrzeć i wydorośleć. Nic bardziej mylnego. Nowe inwestycje operatorów to wciąż program głównie dla najbardziej dochodowych klientów, mieszkańców miast.

W Nowej Soli powstanie nowoczesne Data Center i centrum badawcze

Powstaną one w ramach Parku Technologii i Logistyki Przemysłu Interior. W laboratorium badawczym HP zostanie stworzone edukacyjne środowisko informatycznego dla naukowców, wykładowców oraz studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz dostęp do nowoczesnego sprzętu informatycznego podczas badań naukowych i ćwiczeń.

E-booki wygrywają z papieremTak przynajmniej twierdzą przedstawiciele Amazon.com, którzy opublikowali dane na temat sprzedaży czytnika Kindle i książek ze swojej listy bestsellerów. Wynika z nich, że e-booki szturmem zdobywają rynek.

http://www.computerworld.pl/news/363474/E.booki.wygrywaja.z.papierem.html

RZECZPOSPOLITA

Eksperci szukają pomysłu na cyfrową telewizję

Chodzi o ten pakiet siedmiu cyfrowych kanałów, który miał zostać uruchomiony jako pierwszy, a do dziś nie działa z powodu problemów proceduralnych.

Centra usług: Czesi nas gonią

Nasz południowy sąsiad ma duże szanse na przyciągnięcie nowych centrów biznesowych. Czechy pod wieloma względami są znacznie lepiej oceniane przez inwestorów niż Polska. Ich firmy przejmują nasze przedsiębiorstwa.

USA liderem innowacji w biznesie

W dorocznym rankingu wydatków na badania i rozwój znów najlepszy jest japoński koncern samochodowy, który w 2009 r. przeznaczył na ten cel prawie 7 mld euro. W pierwszej dziesiątce znalazły się trzy firmy z Unii Europejskiej: niemiecki Volkswagen, fińska Nokia i francuski koncern farmaceutyczny Sanofi Aventis.

Apple może kupić Sony. Dla Playstation?

Światową branżę technologiczną rozpaliły doniesienia o możliwym przejęciu japońskiego koncernu Sony przez amerykański Apple. Po tym jak spekulacje rozlały się po rynkach finansowych, kurs akcji Sony na nowojorskiej giełdzie wzrósł o ponad 3 proc.

GAZETA PRAWNA

Facebook: reklamodawcy to lubią

W CIĄGU ROKU LICZBA POLAKÓW korzystających z tego serwisu zwiększyła się aż czterokrotnie. Podążyły za nimi firmy i domy mediowe, które coraz większą część swoich budżetów przeznaczają na reklamę oraz marketing na portalu.

Szpitale z długami zostaną spółkami. Do lekarza zapiszemy się w internecie

Dzisiaj Sejm zajmie się 8 projektami ustaw z tzw. pakietu zdrowotnego. Szpitale nie będą mogły się zadłużać, a kolejki do specjalistow i na zabiegi skrócą się. Nawet 800 mln zł będzie kosztować informatyzacja placówek ochrony zdrowia.

WYBORCZA.BIZ

Empik i Merlin połączą się dopiero w przyszłym roku

Opóźni się przejęcie przez Empik jednego z największych sklepów internetowych w Polsce - Merlin.pl - podała spółka NFI Empik Media & Fashion we wtorkowym komunikacie.

PULS BIZNESU

Dzienniki urzędowe tylko w formie elektronicznej

Dziennik Ustaw i Monitor Polski - m.in. te akty dostępne będą wyłącznie w formie elektronicznej; wyjątkiem od tej reguły mają być dzienniki urzędowe wydawane m.in. przez szefów: MSZ, MON i MSWiA, w których znajdą się akty zawierające informacje niejawne.

PARKIET

Exatel: Popyt na usługi spółki powinien szybko rosnąć

W tym roku inwestycje Exatelu wyniosły jak do tej pory ok. 40 mln zł - powiedział Zdzisław Nowak, prezes spółki. Gros tej kwoty operator (specjalizuje się w obsłudze dużych firm i innych operatorów) przeznaczył na modernizację i rozbudowę sieci w technologii Internet Protocol.

NetWorld

Zarządzanie tożsamością i dostępem

Wzrost popularności wirtualizacji i przetwarzania w chmurze dość radykalnie zmienia sytuację w zakresie zarządzania tożsamością, wymuszając wyjście poza firewall. Potrzebne są tu możliwości łatwego i szybkiego nadawania i odbierania uprawnień użytkownikom, zmiany haseł, aktualizacji profili użytkowników i raportowania. Takie mechanizmy pozwalają na bezpieczne korzystanie z aplikacji SaaS w rodzaju Google Apps czy Salesforce.com.

Dziura w iOS 4.1 - nie da się zabezpieczyć iPhone'a

Użytkownicy forum MacRumors wykryli poważną lukę bezpieczeństwa w systemie operacyjnym Apple iOS 4.1. Błąd w kodzie pozwala dzwonić i przeglądać iPhone'a z blokadą, w łatwy sposób omijając kod bezpieczeństwa i numer PIN.

We Francji powstanie pierwsza na świecie współdzielona sieć komórkowa

SFR, francuska sieć telefonii komórkowej, planuje współpracę z Nokia Siemens Networks w celu utworzenia zaawansowanej komórkowej sieci komunikacji głosowej i transmisji danych na wiejskich terenach Francji. Usługa byłaby też udostępniana abonentom dwóch innych operatorów: Orange oraz Bouygues.

Internet Standard

Webstarfestival 2010: nominacje dla człowieka roku

Znamy już listę nominowanych do tytułu Człowieka Roku Polskiego Internetu 2010.


TOP 200