Środowy Przegląd Prasy

Pół miliona łączy internetowych więcej... Związek dziennikarzy uważa, że dostawcy internetu powinni płacić prasie... Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka na półmetku... Spółka znanego inwestora zaatakowana przez hakerów... Asseco South Eastern Europe zrobiło zakupy za 3,7 mln euro... Czy RIM da Arabom klucze do BlackBerry?... Cyberprzestępcy atakują urządzenia USB... Ostatni dzwonek na zdobycie dotacji...

COMPUTERWORLD

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka na półmetkuZainteresowanie przedsiębiorców dotacjami z Programu Innowacyjna Gospodarka jest duże. Ale czy pieniądze z tego programu są naprawdę dobrze wydawane przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i PARP?

http://p1.idg.pl/r/b6aef

Cyberprzestępcy atakują urządzenia USB

Głównym celem aż 25% stworzonych w tym roku robaków było infekowanie komputerów poprzez urządzenia przenośne podłączane do portu USB. Na tego typu zagrożenie bardzo narażone są firmy.

http://p1.idg.pl/r/59498

Najbardziej kosztowne błędy komputerowe"Niebieski ekran śmierci" w Windows, aktualizacje oprogramowania antywirusowego zawieszające komputer, luki w zabezpieczeniach aplikacji... Każdy użytkownik komputera, nawet jeśli się z nimi nie zetknął, to przynajmniej o słyszał o tych niedogodnościach pracy z komputerem. Niektóre błędy w oprogramowaniu bywają jednak znacznie bardziej dolegliwe od innych - zwłaszcza, gdy giną ludzie.

http://p1.idg.pl/r/ecac3

RZECZPOSPOLITA

Pół miliona łączy internetowych więcejPonad 5,7 mln stacjonarnych linii internetowych było w Polsce w połowie bieżącego roku - wynika z najświeższych danych zgromadzonych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,535974-Pol-miliona-laczy-internetowych-wiecej.html

WYBORCZA.BIZ

Związek dziennikarzy: Dostawcy internetu powinni płacić prasieFirmy zarabiające miliardy na dostępie do internetu a niedokładające ani grosza do wartościowych treści w sieci powinny zrzucić się na prenumeratę dzienników i płatnych serwisów informacyjnych dla obywateli Europy

http://wyborcza.pl/1,75248,8377521,Zwiazek_dziennikarzy__Dostawcy_internetu_powinni_placic.html

PULS BIZNESU

Ostatni dzwonek na zdobycie dotacjiFirmy, które liczą na UE, powinny trzymać rękę na pulsie. Pieniędzy w regionach jest coraz mniej.

http://eurokasa.pb.pl/2206791,13412,ostatni-dzwonek-na-zdobycie-dotacji?ref=col3

Spółka znanego inwestora zaatakowana przez hakerówHakerzy włamali się na stronę internetową Boryszewa, spółki kontrolowanej przez znanego inwestora giełdowego Romana Karkosika.

http://www.pb.pl/4/a/2010/09/14/Spolka_znanego_inwestora_zaatakowana_przez_hakerow

PARKIET

Asseco South Eastern Europe: Zakup za 3,7 mln euro i nowe akcjeGiełdowa spółka kupiła 100 proc. udziałów w chorwackiej firmie Biro Data Servis oraz 50 proc. udziałów w zarejestrowanej w Bośni i Hercegowinie Cardinfo BDS.

http://www.parkiet.com/artykul/968115_Asseco-South-Eastern-Europe--Zakup-za-3-7-mln-euro-i-nowe-akcje.html

NetWorld

Platforma automatyzująca pracę prywatnych chmurQuest Software wprowadza do oferty nowe narzędzie Quest Cloud Automation Platform 7.5 do automatyzacji i zarządzania prywatną chmurą obliczeniową.

http://p1.idg.pl/r/4c0a4

DataCore i Fujitsu razem w chmurzeFujitsu i DataCore wprowadziły do sprzedaży zintegrowane, skalowalne systemy zwirtualizowanej pamięci masowej w skład których wchodzą pamięci Eternus DX, serwery Primergy x86 oraz DataCore SANsymphony.

http://p1.idg.pl/r/7c586

Technoblog

Czy RIM da Arabom klucze do BlackBerry?

Wszystko wskazuje na to, że RIM dostarczy klucze umożliwiające arabskim służbom rządowym deszyfrowanie komunikacji za pomocą terminali BlackBerry.

http://p1.idg.pl/r/ff578


TOP 200