Środowy Przegląd Prasy

TP szuka chętnych na TP Emitela... PZU zmniejsza wydatki na obsługę informatyczną... Karty zbliżeniowe i telefony wypierają gotówkę... Telewizje kablowe połączą się, by walczyć z TP SA... O tym, kto dostanie dotację na e-biznes, zdecyduje matematyka, nie czas... Czeka nas czas wielkiej digitalizacji... Boom na wideo w Internecie... Nasza-Klasa zmienia nazwę na NK i zrywa z wizerunkiem serwisu szkolnych znajomości...

COMPUTERWORLD

Spory o rolę e-podpisu w PolsceRząd przyjął nową ustawę o e-podpisie i mówi, że to przełom i wielki krok naprzód. Krytycy wytykają jednak błędy ustawy i zapisy, które zahamują rozwój PKI w Polsce.

http://p1.idg.pl/r/bd427

Dyrektor IT Tesco został prezesem - rośnie rola CIO w firmachNiedawne zawirowania ekonomiczne okazały się pożyteczną lekcją dla szefów działów IT, którzy nauczyli się, jak optymalnie wykorzystać firmowe zasoby i usługi informatyczne - wynika z raportu opublikowanego przez firmę doradczą KPMG.

http://p1.idg.pl/r/105ce

TED: Richard St. John zdradza 8 sekretów sukcesuDlaczego ludzie odnoszą sukces i zostają gwiazdami sportu albo prezesami wielkich firm? Kwestia szczęścia? A może jakieś konkretne studia pozwalają odnieść sukces?

http://p1.idg.pl/r/3adba

RZECZPOSPOLITA

Czas wielkiej digitalizacjiW ciągu 10 lat musimy wydać kilka miliardów złotych, inaczej zbiory naszej kultury przepadną bezpowrotnie.

http://www.rp.pl/artykul/497751_Czas_wielkiej_digitalizacji.html

Karty zbliżeniowe i telefony wypierają gotówkęPłatności zbliżeniowe i mobilne w Polsce wkraczają w fazę przyspieszonego wzrostu - wynika z raportu firm Accenture i Visa.

http://www.rp.pl/artykul/9211,497922_Karty_zblizeniowe_i_telefony_wypieraja_gotowke.html

Boom na wideo w InternecieWiększość działających w Polsce telewizji i portali oferuje już filmy i seriale w sieci.

http://www.rp.pl/artykul/9211,497921_Boom_na_wideo_w_Internecie.html

Informatyczne oszczędności PZUW poszukiwaniu oszczędności PZU zmniejsza wydatki na obsługę informatyczną. Zyskać może na tym GTS Energis, stracić może Asseco Poland.

http://www.rp.pl/artykul/9211,497919_Informatyczne_oszczednosci_PZU.html

Skończyły się czasy firmowych informatykówZ każdym rokiem rośnie popularność outsourcingu usług informatycznych.

http://www.rp.pl/artykul/9211,497914_Skonczyly_sie_czasy_firmowych_informatykow.html

Pierwsze pieniądze absolwentaNajwyższe zarobki tuż po dyplomie zapewniają kierunki związane z informatyką. Najmniej popłatne są pedagogika i psychologia.

http://www.rp.pl/artykul/9,497905_Pierwsze_pieniadze_absolwenta.html

GAZETA PRAWNA

O tym, kto dostanie dotację na e-biznes, zdecyduje matematyka, nie czasDotacje na e-biznes będą przyznawane na innych zasadach niż rok temu. Wtedy konkurs skończył się ogólnopolską awanturą.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/430861,o_tym_kto_dostanie_dotacje_na_e_biznes_zdecyduje_matematyka_nie_czas.html

Nasza-klasa zmienia strategię: być jak polski FacebookNasza-Klasa zmienia nazwę na NK i zrywa z wizerunkiem serwisu szkolnych znajomości. To próba ucieczki do przodu przed rosnącym w siłę Facebookiem.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/430897,nasza_klasa_zmienia_strategie_byc_jak_polski_facebook.html

Telewizje kablowe: połączą się, by walczyć z TP SANajwięksi gracze na rynku kablówek - UPC Polska, Vectra i Multimedia - szukają okazji do przejęć i rozwoju oferty. Na ich celowniku jest czwarty co do wielkości operator - Grupa Aster.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/430864,telewizje_kablowe_polacza_sie_by_walczyc_z_tp_sa.html

PULS BIZNESU

Klejnot w koronie Tepsy zmieni właścicielaTelekom szuka chętnych na TP Emitela. Fundusze już krążą nad właścicielem największej w kraju sieci nadajników RTV. Ale mogą obejść się smakiem.

http://www.pb.pl/2/a/2010/06/23/Klejnot_w_koronie_Tepsy_zmieni_wlasciciela

NetWorld

Standard 40/100G Ethernet ratyfikowanyStandard 40G/100G Ethernet (IEEE 802.3ba) został ratyfikowany przez IEEE pod koniec czerwca br. Jest to pierwsza specyfikacja Ethernet, definiująca jednocześnie dwie szybkości transmisji.

http://p1.idg.pl/r/bb92e

Australia kupuje infrastrukturę od operatora telekomunikacyjnegoRząd Australii odkupuje od operatora Telstra za kwotę 11 mld dolarów australijskich infrastrukturę (sieć kabli miedzianych). Transakcja jest częścią wartego 43 mld dolarów australijskich programu budowy Krajowej Sieci Szerokopasmowej.

http://p1.idg.pl/r/d3d60

InternetStandard

Megapanel, kwiecień 2010 - walka o społecznościNasza Klasa i Facebook zwiększyły w kwietniu swoje zasięgi. Gazeta.pl wciąż jest drugim portalem w Polsce (zaraz po Onecie), ale po piętach depcze jej Wirtualna Polska.

http://p1.idg.pl/r/f5da5

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200