Środowy Przegląd Prasy

Asseco ma szansę na duży projekt dla ARiMR... P4 i CenterNet jednoczą siły... Canal+ uruchamia kanał 3D z okazji Mundialu... Spółka zależna Tella kupiła punkty Polkomtela... Polski rynek telekomunikacyjny jest jednym z mniej konkurencyjnych... Małe firmy stawiają na internetowe konta... Ogromny popyt na sponsoring w serwisach społecznościowych... Firmy mogą wysyłać faktury bez e-podpisu... Od 1 lipca w UE zapłacimy mniej za połączenia w roamingu... Filmy na życzenie, w sieci, za darmo przeżywają oblężenie...

COMPUTERWORLD

Innowacje dla odważnychNa świecie w nowatorskie rozwiązania inwestują głównie małe, młode firmy. To może być również szansa dla polskiej branży IT. Do tego potrzebne są jednak odpowiednie wzorce osobowe dla młodzieży, edukacja nastawiona na propagowanie kultury przedsiębiorczości i umiejętność korzystania z dorobku nauki.

http://p1.idg.pl/r/ce49d

Holenderski Unit4 chce przejąć TETĘ i oferuje nawet 140 mln złHolenderska firma Unit4 oferuje 139 mln zł za 100 proc. akcji spółki TETA. Przejęcie wrocławskiej spółki ma ułatwić Holendrom wejście na polski rynek rozwiązań ERP i HR oraz umocnić pozycję firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

http://p1.idg.pl/r/e4079

10 technologii przyszłości dla województwa małopolskiegoKomitet Sterujący projektu "Perspektywa Technologiczna Kraków-Małopolska 2020" wybrał 10 kluczowych technologii przyszłości dla województwa małopolskiego. Główne obszary wsparcia to przede wszystkim biotechnologia, energetyka i technologie informacyjne.

http://p1.idg.pl/r/6f231

Aram znika z polskiego rynkuFirma ta połączyła się z Sygnity. Choć od 1,5 roku i tak obie firmy działały już właściwie jako jedna spółka.

http://p1.idg.pl/r/b68ae

Zwinne programowanie, czyli o metodologii AgileTermin Agile Software Development jest używany w odniesieniu do metodologii wytwarzania oprogramowania umożliwiających jak najszybszą odpowiedź na zmienne potrzeby rynku. Termin ten upowszechnił się po 2001 r.

http://p1.idg.pl/r/5e45a

***

Czy freelancing w IT się opłaca? W jakich warunkach praca od projektu do projektu jest bardziej opłacalna niż ta na etacie? Co trzeba zrobić, aby zostać "wolnym strzelcem"? Gdzie szukać zleceń? Dlaczego warto korzystać z usług firmy outsourcingowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w raporcie Computerworld TOP200.http://www.top200.computerworld.pl/5/

***

RZECZPOSPOLITA

Branża drugiej kategoriiPolski rynek telekomunikacyjny jest jednym z mniej konkurencyjnych w Europie. Ale dzięki działaniom Urzędu Komunikacji Elektronicznej widać na nim postęp.

http://www.rp.pl/artykul/9211,488417_Branza_drugiej_kategorii.html

Małe firmy stawiają na internetowe kontaDla małych firm najważniejszy przy wyborze banku jest łatwy dostęp do Internetu. Właściciele spółek mniej patrzą na koszty obsługi bankowej.

http://www.rp.pl/artykul/9211,488335_Male_firmy_stawiaja_na_internetowe_konta.html

Canal+ uruchamia kanał 3D z okazji MundialuPodczas mundialu spółka ruszy we Francji z kanałem telewizyjnym o nazwie Canal+ 3D nadającym oczywiście w trójwymiarze.

http://www.rp.pl/artykul/9211,488262_Canal__uruchamia_kanal_3D_z_okazji_Mundialu_.html

Ogromny popyt na sponsoring w serwisach społecznościowychReklamodawcy chcą pokazywać się tam, gdzie przebywają ich klienci, a oni są właśnie na platformach społecznościowych w sieci.

http://www.rp.pl/artykul/9211,488218_Popyt_na_sponsorow_w_popularnych_serwisach_.html

Firmy mogą wysyłać faktury bez e-podpisuMożna odliczyć VAT według dokumentu wydrukowanego z e-maila.

http://www.rp.pl/artykul/4,488251_Firmy_moga_wysylac_faktury_bez_e_podpisu.html

GAZETA PRAWNA

Od 1 lipca w UE zapłacimy mniej za połączenia w roaminguOd 1 lipca opłata za minutę połączenia w roamingu, wykonywanego na terenie UE, nie może być wyższa niż 0,39 euro. W 2011 r. będzie jeszcze taniej - nie więcej niż 0,35 euro za minutę połączenia. Operatorów telekomunikacyjnych do obniżek zmusza Komisja Europejska.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/425622,od_1_lipca_w_ue_zaplacimy_mniej_za_polaczenia_w_roamingu.html

Filmy na życzenie, w sieci, za darmo przeżywają oblężenieInternetowe Video on Demand (VoD), czyli możliwość legalnego ściągania filmów i programów telewizyjnych na komputer, podbija polską sieć.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/425701,filmy_na_zyczenie_w_sieci_za_darmo_przezywaja_oblezenie.html

PARKIET

Asseco Poland: Szansa na duży projekt dla ARiMRAgencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła przetarg na utrzymanie systemów informatycznych. Budżet projektu, szacowany na podstawie wadium, to ponad 40 mln zł.

http://www.parkiet.com/artykul/934916_Asseco_Poland__Szansa_na_duzy_projekt_dla_ARiMR.html

PULS BIZNESU

Spółka zależna Tella kupiła punkty PolkomtelaPTI Sp. z o.o., spółka zależna giełdowego Tella, kupiła 31 maja 2010 r. od Maksimum Sp. z o.o. Holding Spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Katowicach punkty sprzedaży usług Polkomtela.

http://www.pb.pl/a/2010/06/01/Spolka_zalezna_Tella_kupila_punkty_Polkomtela

Chiny: kawiarenki internetowe zamknięte przed egzaminamiW okresie, poprzedzającym egzaminy wstępne na wyższe uczelnie, w chińskim mieście Linchuan w prowincji Jianxi postanowiono zamknąć popularne kawiarnie internetowe.

http://www.pb.pl/4/a/2010/06/01/Chiny_kawiarenki_internetowe_zamkniete_przed_egzaminam

P4 i CenterNet jednoczą siłySpółki P4 i CenterNet podpisały 28 maja aneks do umowy o połączeniu sieci z 10 grudnia 2008 r. w zakresie regulacji przeciwdziałania i zapobiegania zjawiskom "sztucznego ruchu" w sieciach Stron.

http://www.pb.pl/a/2010/06/01/P4_i_CenterNet_jednocza_sily

NetWorld

I miedź, i światłowód...Do niedawna kabel miedziany był sporo tańszy niż światłowód, lecz ceny stopniowo się wyrównują. Obecnie koszt sieci światłowodowej wraz z okablowaniem i wyposażeniem aktywnym kształtuje się na poziomie ok. 2,5 razy wyższym, niż jej alternatywna infrastruktura miedziana. Różnica zmniejsza się w miarę obniżania kosztów aktywnej transmisji z wykorzystaniem światłowodów w technologii VCSEL, pozwalającej na zastąpienie kosztownych laserów konstrukcjami tańszymi.

http://p1.idg.pl/r/aa149

Trójwymiarowe wideo z Sieci i komputer 3DNvidia mocno wspiera koncepcję komputera 3D, tj. maszyny która umożliwi użytkownikowi indywidualnemu trójwymiarową rozrywkę. Firma zaprezentowała również technologię strumieniowego przesyłania trójwymiarowego wideo w wysokiej rozdzielczości przez Internet, opracowaną w kooperacji z Microsoftem.

http://p1.idg.pl/r/025d8

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200