Środowy Przegląd Prasy

EBOiR zainwestuje w spółkę Asseco... ZUS nagrodzony za serwis internetowy... Program komputerowy to nie utwór literacki... PSL chce walczyć o zerową stawkę VAT na Internet...

COMPUTERWORLD

Wirtualizacja w prawie

O korzyściach płynących z wirtualizacji napisano już wiele, koncentrując się na dostępnych rozwiązaniach technicznych. Milczeniem zbywane są jednak aspekty prawne takiej działalności.

http://p1.idg.pl/r/30e85

Znamy datę premiery Windows 7!

Microsoft oficjalnie podał datę premiery swojego najnowszego produktu - systemu Windows 7. Ustalił ją na 22 października 2009 roku.

http://p1.idg.pl/r/920a8

RZECZPOSPOLITA

Program komputerowy to nie utwór literacki

Spółka, która płaci kontrahentom z Włoch i USA za korzystanie z oprogramowania komputerowego, nie musi pobierać podatku u źródła na zasadach przewidzianych dla należności licencyjnych.

http://www.rp.pl/artykul/4,314604_Program_komputerowy__to_nie_utwor_literacki.html

EBOiR zainwestuje w spółkę Asseco

22 miliony euro planuje zainwestować Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju w Asseco South Eastern Europe, spółkę zależną Asseco Poland.

http://www.rp.pl/artykul/9211,314347_EBOiR_zainwestuje_w_spolke_Asseco_.html

ZUS nagrodzony za serwis internetowy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych został jednym z laureatów XIX edycji konkursu o godło promocyjne "Teraz Polska". Został nagrodzony za serwis internetowy e-Inspektorat, przeznaczony dla ubezpieczonych, świadczeniobiorców, płatników składek oraz lekarzy.

http://www.rp.pl/artykul/9211,314284_Teraz_Polska_dla_ZUS_u.html

PULS BIZNESU

PSL: będziemy walczyć o zerową stawkę VAT na Internet

Kandydaci PSL do Parlamentu Europejskiego zapowiedzieli, że ich pierwszą inicjatywą jako europosłów będzie praca na rzecz wprowadzenie zerowej stawki VAT na Internet w UE.

http://www.pb.pl/a/2009/06/02/PSL_bedziemy_walczyc_o_zerowa_stawke_VAT_na_internet_w2

MSPStandard

Biometria tak, ale z głową

Biometria wykorzystuje cechy naszego ciała lub zachowania. Stosowana jest w celu zwiększenia wygody użytkowania systemów kontroli dostępu, a przede wszystkim zwiększenia bezpieczeństwa. Jednakże, aby system biometryczny spełniał swoje zadanie, konieczne jest korzystanie z właściwych narzędzi i procedur postępowania.

http://p1.idg.pl/r/41d71

ITPartner

Rynek serwerów na znacznym spadku

Oszczędności w firmowych budżetach IT mocno odbiły się na stosunkowo stabilnym rynku serwerów. Dane IDC za I kw. br. wskazują na zmniejszenie przychodów ze sprzedaży wydajnych komputerów rzędu 25 proc. w stosunku do sytuacji sprzed roku.

http://p1.idg.pl/r/f79d1

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200