Środowy Przegląd Prasy

Kryzys i regulator pogrążają Telekomunikację Polską... Prokuratura prowadzi śledztwo ws. informatyzacji BOŚ... Nokia znów zwalnia pracowników... W przyszłym roku wzrośnie sprzedaż netbooków... Prawie 4000 ogłoszeń o pracę dla informatyków w pierwszym kwartale... Rynek telekomów rośnie wolniej... Firmy innowacyjne lepiej znoszą kryzys finansowy...

COMPUTERWORLD

ITeraz Mazowsze

Na infrastrukturę teleinformatyczną, rozwój kompetencji w zakresie społeczeństwa informacyjnego i e-usługi samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył 750 mln zł z funduszy unijnych i środków własnych.

http://p1.idg.pl/r/e5545

Prawie 4000 ogłoszeń o pracę dla informatyków w pierwszym kwartale

Dane takie podał portal Pracuj.pl. Liczba ofert dla osób zainteresowanych pracą w IT w I kwartale 2009 roku jest niższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku, choć spadek ten jest jednym z mniejszych obserwowanych na rynku pracy.

http://p1.idg.pl/r/12a26

Kraków stawia na technologie

Krakowski Park Technologiczny rozpoczyna realizację projektu badawczego "Perspektywa Technologiczna Kraków-Małopolska 2020". Celem projektu jest wyłonienie zastosowań technologicznych, których wdrażanie przyczyni się do maksymalnego przyspieszenia rozwoju gospodarczego Małopolski oraz opracowanie tzw. map drogowych, czyli szczegółowych scenariuszy wdrażania.

http://p1.idg.pl/r/17771

RZECZPOSPOLITA

Wydawcy przeciwko piractwu i legalizacji ukrytej reklamy

Izba Wydawców Prasy przyjęła wczoraj m.in. propozycje zmian w prawie autorskim, które mają chronić ich produkty przed piratami.

http://www.rp.pl/artykul/9211,297973_Wydawcy_przeciwko_piractwu_i_legalizacji_ukrytej_reklamy.html

Miliony klientów, zysków brak

Jak zarobić na wideo w sieci i nie stracić? Kilkaset milionów ludzi na całym świecie ogląda filmy w Internecie. Ale choć zainteresowanie jest ogromne, biznesowo to wciąż porażka.

http://www.rp.pl/artykul/9211,297974_Miliony_klientow__zyskow_brak.html

W przyszłym roku wzrośnie sprzedaż netbooków

Sprzedaż komputerów przenośnych w 2010 r. sięgnie 200 mln sztuk. Jedną czwartą tej liczby, 50 mln urządzeń, stanowić będą netbooki, czyli niewielkie laptopy z najniższej półki cenowej - przewiduje JT Wang, prezes firmy Acer, tajwańskiego producenta komputerów.

http://www.rp.pl/artykul/9211,297962_W_przyszlym_roku_wzrosnie_sprzedaz_netbookow.html

GAZETA PRAWNA

Rynek telekomów rośnie wolniej, a w całym roku jego wartość spadnie

Wzrost wartości rynku telekomunikacyjnego w Polsce w I kwartale 2009 r. silnie zwolnił. Zmniejszyła się liczba aktywnych kart SIM oraz użytkowników telefonii stacjonarnej. Wzrosła natomiast liczba użytkowników szerokopasmowego Internetu, rozwija się także segment transmisji danych.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/314424,rynek_telekomow_rosnie_wolniej_a_w_calym_roku_jego_wartosc_spadnie.html

Firmy innowacyjne lepiej znoszą kryzys finansowy

Firmy prowadzące aktywną działalność innowacyjną w Polsce w ograniczony sposób odczuły w 2008 roku skutki kryzysu finansowego. Według informacji Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN średnio wydawały na badania i rozwój 6,85 mln zł.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/314323,firmy_innowacyjne_lepiej_znosza_kryzys_finansowy.html

GAZETA WYBORCZA

Kryzys i regulator pogrążają Telekomunikację Polską

Zysk największego operatora jest znacznie niższy niż rok temu. Analityków to nie zaskoczyło, zdziwiło ich jednak, że spadek był aż tak duży.

http://wyborcza.pl/1,82244,6550967,Kryzys_i_regulator_pograzaja_Tepse.html

PULS BIZNESU

Nokia znów zwalnia

Nokia zapowiedziała zwolnienie 450 pracowników i ograniczenie działalności.

http://www.pb.pl/a/2009/04/28/Nokia_znow_zwalnia

Prokuratura prowadzi śledztwo ws. informatyzacji BOŚ

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie trwającej od 2004 r. informatyzacji Banku Ochrony Środowiska. O nieprawidłowościach powiadomił nowy zarząd banku.

http://www.pb.pl/a/2009/04/28/Prokuratura_prowadzi_sledztwo_ws__informatyzacji_BOS2

MSPStandard

Komputery nie do śmietnika

Menedżerowie IT często wycofują z eksploatacji używany sprzęt. Proces ten należy przeprowadzać rozsądnie, gdyż na dyskach komputerów często znajdują się cenne dane.

http://p1.idg.pl/r/79c78

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200