Środowy Przegląd Prasy

GIODO zwizytuje Naszą-klasę... Zamiast Pesel 2, będą dotacje dla przedsiębiorców... TP SA przetestuje internet o prędkości 50 Mb/s... UPC goni Neostradę i żegna się z Chello... Anna Streżyńska wyróżniona za walkę z monopolem... Najgorsza strona w internecie...

COMPUTERWORLD

Co się stało z naszą-klasą?

Rozmowa z Maciejem Popowiczem, założycielem i CEO najgłośniejszego polskiego serwisu internetowego - nasza-klasa.pl o powodach migracji do nowej lokalizacji. Dementuje on medialne pogłoski, jakoby był najmłodszym polskim milionerem. Większość funduszy wydano na nowe serwery dla serwisu.

http://p1.idg.pl/r/d4d7e

RZECZPOSPOLITA

UPC goni Neostradę i żegna się z Chello

Ponad 300 tys. abonentów korzysta z usług internetowych UPC Polska. Daje to firmie drugą pozycję na rynku pod względem liczby klientów. Pierwsza jest Telekomunikacja Polska, która obsługuje ponad 2 mln klientów.

http://rp.pl/artykul/84165.html

Anna Streżyńska wyróżniona za walkę z monopolem

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska odebrała w redakcji "Rzeczpospolitej" Nagrodę im. Andrzeja Bączkowskiego.

http://rp.pl/artykul/84203.html

TP SA przetestuje internet o prędkości 50 Mb/s

Telekomunikacja Polska (TP SA) przetestuje usługę dostępu do internetu z szybkością 50 Mb/s w technologii FTTH (Fiber to the Home). Program pilotażowy zostanie przeprowadzony w nowym budynku na warszawskiej Woli, w którym zainstalowaną infrastrukturę światłowodową.

http://rp.pl/artykul/84115.html

W hi-tech Polska gorsza niż Węgry i Czechy

Niespełna 3 mld euro rocznie uzyskuje Polska z eksportu wyrobów nowoczesnych technologii. To trzykrotnie mniej niż Czechy i aż czterokrotnie mniej niż Węgry.

http://rp.pl/artykul/84166.html

Komputer grubości ołówka

Najcieńszy laptop na świecie zaprezentował w San Francisco szef Apple Steve Jobs. MacBook Air najnowsze dziecko koncernu ma w najcieńszym miejscu zaledwie 0,16 cala (4 milimetry).

http://rp.pl/artykul/84206.html

GAZETA PRAWNA

Zamiast na system Pesel 2, będzie dodatkowe 50 mln zł na dotacje dla przedsiębiorców

Na opóźnieniu w realizacji systemu informatycznego PESEL 2 skorzystają przedsiębiorcy, którzy czekają na unijne dotacje z Poddziałania 2.2.1 w Programie Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw.

http://p1.idg.pl/r/9cc81

GAZETA WYBORCZA

GIODO zwizytuje Naszą-klasę

Zaalarmowany skargami Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych wszczyna kontrolę serwisu Nasza-klasa.pl. Szczegółowe informacje o sobie zamieściło tam już 6 milionów Polaków.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248,4840966.html

Wypożyczalnia filmów w iTunes

Amerykanie już od marca będą mogli wypożyczać filmy w iTunes. W projekcie Apple'a uczestniczyć będą wszystkie wytwórnie filmowe.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4840990.html

Kraków: Urząd w komórce

Sprawdzenie postępu spraw załatwianych przez urząd miasta, znalezienie hotelu czy odnalezienie telefonów do najpopularniejszych miejskich instytucji - takie możliwości oferuje uruchomiony właśnie serwis mobi.krakow.pl.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4840920.html

Agora inwestuje w internet na Ukrainie

Serwis blogowy blox.com.ua uruchomiła Agora na Ukrainie. To pierwsza internetowa inwestycja wydawcy "Gazety Wyborczej" na ukraińskim rynku.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4840994.html

Laptop za 75 dol.

Pixel Qi to nowa spółka chętna na stworzenie taniego laptopa. Miałby kosztować zaledwie 75 dol.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4840995.html

PULS BIZNESU

Większe obroty TelForceOne

Sprzedawca akcesoriów do komórek o jedną czwartą przekroczył ubiegłoroczne prognozy przychodów.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=4dc10de5-bf98-4401-961b-9912d906b5e9&date=2008-01-16

(dostęp płatny)

DZIENNIK

Zobacz najgorszą stronę w internecie

Migają, pulsują, trudno cokolwiek znaleźć, przeczytać, ładują się wieki - takie strony www zna każdy internauta. Są ich tysiące i - co gorsza - twórcy kolejnych nie uczą się na błędach poprzedników. Dlatego autorzy zlastrona.org zebrali najgorsze cechy paskudnych stron i stworzyli z nich jedną - najbrzydszą.

http://www.dziennik.pl/nauka/hitech/article108783/Zobacz_najgorsza_strone_w_internecie.html

Zakupy w internecie są niebezpieczne

Zakupy w sieci to ryzyko. Z raportu poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego wynika, że polskie e-sklepy są fatalnie zabezpieczone przed oszustami i złodziejami danych. Policja przyznaje: rośnie liczba ofiar internetowych oszustów.

http://www.dziennik.pl/gospodarka/article109084/Zakupy_w_internecie_sa_niebezpieczne.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200