Sprzedaż domen bije rekordy

W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku padł rekord sprzedaży internetowych adresów. Zakupiono aż 4,7 mln domen – podaje w raporcie firma VeriSign, jeden z największych sprzedawców adresów internetowych.

Informację podał WashingtonPost.com. Jak wskazuje raport, firma VeriSign do tej pory sprzedała 62,9 mln nazw domen. W pierwszym kwartale br. zapotrzebowanie na adresy internetowe było niezwykle duże. Sprzedano wtedy 4,7 mln domen, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku internauci nabyli o 6 tys. mniej adresów (z kolei w porównaniu z pierwszym kwartałem 2002 roku sprzedaż domen w pierwszych trzech miesiącach br. była o 1 mln większa).

W raporcie VeriSign uwzględniono zarówno nazwy domen z rozszerzeniem .com oraz .edu, jak i adresy wskazujące przynależność do danego państwa oraz stosunkowo nowe: .biz, .info i .museum.

Zobacz również:

  • Microsoft przejmuje domeny należące do rosyjskich hakerów

Zdaniem wiceprezesa VeriSign, zwiększające się zapotrzebowanie na domeny wynika przede wszystkim ze wzrostu populacji użytkowników Sieci (zwłaszcza w takich rejonach jak Chiny, Rosja czy kraje arabskie). Ponadto obserwowane ożywienie w branży internetowej zachęca kolejnych użytkowników zarówno indywidualnych jak i biznesowych do nabywania adresów internetowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200